Nowa sala widowiskowa już gotowa

Zakończyła się modernizacja dużej sali przy Urzędzie Miejskim w Koluszkach. Sala widowiskowa, która za czasów świetności koluszkowskiej Odlewni tętniła życiem, znów ma szansę na to, by być świadkiem ciekawych wydarzeń artystycznych.
Prace związane z odnową obiektu, rozpoczęły się w lipcu 2019 r. Były one dość złożone, ponieważ budynek najdelikatniej mówiąc, mocno odstawał od odpowiednich walorów użytkowych. Po generalnym remoncie dachu oraz przebudowaniu ścian z płytowych na ceglane a także dociepleniu murów, wymieniono wszystkie okna i drzwi. Osoby uczestniczące w sesjach Rady Miejskiej w Koluszkach zapewne pamiętają nieszczelne okna i niedomykające się drzwi przeszklonej części sali od strony urzędowego patio. Nie mówiąc już o zniszczonym parkiecie i trudności z ogrzaniem tak dużej i nieszczelnej sali. Obecnie budynek dysponuje nowoczesnym system grzewczo-wentylacyjnym, zarządzanym z oddzielnej sterowni.
Dzięki przebudowaniu wnętrza, obiekt zyskał również nowe możliwości, podnoszące jego atrakcyjność użytkową. Tuż przy sali powstało między innymi zaplecze sanitarne do gotowania i obsługi cateringu. Pojawiło się także sporo nowych pomieszczeń. Do tego celu wykorzystano m.in. stary łącznik, w którym kiedyś znajdowała się przychodnia. W ten sposób powstał dodatkowa większa sala, nadająca się do przeprowadzania na przykład konferencji lub wykładów. Z kolei piwnice sali zostały przerobione na urzędowe archiwa. Zupełnie nowym elementem jest również winda dla osób niepełnosprawnych, zlokalizowana przy głównym wejściu do budynku.
Najważniejsze pomieszczenie budynku, czyli sala widowiskowa, może pomieścić ok. 300 osób. Salę wyposażono w składaną, przenośną scenę, oraz w podwieszany projektor multimedialny z wysuwanym ekranem. Za ogromnych rozmiarów ekran do wyświetlania, może służyć również jedna ze ścian. Nowoczesna sala widowiskowa była wręcz niezbędna naszej gminie, ponieważ bez niej nie dysponujemy odpowiednimi tego typu obiektami. W sali kinowej mieści się za mało miejsc, w dodatku jedynie stacjonarnych, a hala sportowa zniechęca złą akustyką.
Całkowicie przebudowano także teren wokół budynku. Tuż przy wejściu do sali powstały nowe miejsca do parkowania i nowe oświetlenie. Utworzono również dojazd do obiektu bezpośrednio od strony ul. 11 Listopada.
Modernizacja i przebudowa budynku kosztowała samorząd 7,68 mln zł.

 

image_pdfimage_print