Niebawem ruszy przebudowa ul. Polnej

Wielkimi krokami zbliża się modernizacja ul. Polnej w Koluszkach. Podczas sesji Rady Miejskiej w Koluszkach, stosowną uchwałą zabezpieczone zostały środki na realizację inwestycji.

Prace drogowe będą obarczone dość dużym stopniem skomplikowania, ponieważ poza samą nawierzchnią wymieniona zostanie również główna magistrala wodociągowa miasta, która przebiega w drodze. Mocno wysłużony odcinek wodociągu najlepsze lata ma już za sobą i często ulega awariom. Pozostała część głównej magistrali, przebiegającej przez miasto, została zmodernizowana w poprzednich latach.

Prace inwestycyjne w ul. Polnej rozpoczną się od przebudowy wodociągu. Roboty ruszą w okresie jesiennym (najprawdopodobniej w drugiej połowie października), a więc już w czasie mniejszego poboru wody. Z kolei modernizacja samej drogi rozpocznie się w 2020 r. Oprócz nowej nawierzchni pojawi się także chodnik oraz oświetlenie drogi. Inwestycja obejmie także budowę oświetlenia w ul. Nasiennej (strefa ekonomiczna) oraz w ul. 3 Maja na odcinku od ul. Polnej do ul. Czarneckiego.

image_pdfimage_print