Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na koncert

Czym dla nas jest patriotyzm? To pytanie było myślą przewodnią warsztatów patriotycznych, przeprowadzonych przez Miejski Ośrodek Kultury w Sali Muzealnej w Koluszkach z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. W bezpłatnych warsztatach przeprowadzonych przez Mateusza Jaśkiewicza udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach oraz Szkoły Podstawowej w Różycy. Podczas zajęć poruszonych było wiele tematów mówiących o patriotyzmie kiedyś i dziś, symbolach narodowych oraz Małej Ojczyźnie. Na koniec każdy uczestnik wykonał własnoręcznie kokardę narodową. To nie wszystkie propozycje Miejskiego Ośrodka Kultury. Przed nami dzień 11 Listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Zgodnie z treścią plakatu, zapraszamy do udziału w wydarzeniach tego dnia. Początek to Apel Poległych na cmentarzu w Koluszkach, w dniu 10 listopada w godzinach wieczornych. Po uroczystej mszy sprawowanej w intencji Ojczyzny w dniu 11 Listopada i po złożeniu wieńców pod pomnikiem Orła Białego, zapraszamy do Sali MOK na godzinę 17.00, na koncert patriotyczny zatytułowany „Tobie Ojczyzno”. W koncercie wystąpi młodzież z sekcji muzycznej MOK, a także seniorzy oraz młodzież ze szkół i przedszkoli naszej gminy. Wstęp wolny.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, od dnia 7 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach prezentowana jest  wystawa pt. „Filary wolności”. Jest to niezwykła podróż po życiorysach osób, których działalność w sferze politycznej, kulturalnej i oświatowej, przyczyniła się do odrodzenia niepodległej Polski. Poprzez prezentację galerii osobistości ukazane są zróżnicowane doświadczenia związane z procesem odzyskania i budowy niepodległej Polski. Wystawa prezentowana jest dzięki uprzejmości Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Można ją zwiedzać w godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach. Serdecznie zapraszamy!

Informujemy, że zajęcia patriotyczne znajdują się w ofercie całorocznej  Miejskiego Ośrodka Kultury. Więcej informacji na stronie www.mok-koluszki.pl.

W MOK Klub Miłośnika Historii i Klub Podróżnika ruszyły już pełną parą. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych bezpłatnych spotkaniach. Więcej o tym za tydzień.

image_pdfimage_print