Nabór na fotowoltaikę ruszy od nowa

Urząd Marszałkowski w Łodzi ogłosił, że najbliższy nabór w ramach projektu związanego z montażem instalacji fotowoltaicznych, planuje przeprowadzić na wiosnę przyszłego roku. Oznacza to, że tegoroczne nabory pilotowane przez gminę Koluszki, zostają zamknięte. Prawie 600 osób, znajdujących się obecnie na liście rezerwowej, w przypadku dalszego zainteresowania udziałem w projekcie, będzie musiało ponownie przystąpić do projektu i zgłosić swój akces, na początku 2021 r., po tym jak Urząd Marszałkowski ogłosi nowy regulamin i zasady naboru. O anulowaniu tegorocznego naboru i dalszych krokach, wszystkie osoby z listy rezerwowej zostaną wkrótce powiadomione przez Urząd Miejski w Koluszkach.
Do tej pory w naszej gminie z programu dotacji skorzystało 370 nieruchomości (w tym 100 jest jeszcze w trakcie montażu), a 80 wniosków jest rozpatrywanych przez Urząd Marszałkowski.
Przypominamy jednocześnie, że równolegle z wojewódzkimi programami, funkcjonuje ogólnopolski program „Mój prąd” (kierowany do wszystkich mieszkańców), który przewiduje dopłaty w wysokości 5 tys. zł. Wnioski można składać przez internet. Przy odpowiednim skalkulowaniu kosztów, może okazać się, że oferta ta zapewni podobny poziom dotacji jak program wymiany realizowany za pośrednictwem gminy.

image_pdfimage_print