Nabór do projektu “Energia ze słońca w Gminie Koluszki”

Z dniem 15 lutego 2021 r. rusza nabór deklaracji do udziału w projekcie pod nazwą „Energia ze słońca w Gminie Koluszki”. To już czwarta edycja programu promującego wykorzystanie tego typu odnawialne źródła energii w naszej Gminie.

Zainteresowane osoby proszone są o złożenie deklaracji uczestnictwa udostępnione w wersji tradycyjnej (papierowej) w kancelarii Urzędu Miejskiego w Koluszkach oraz możliwych do pobrania poniżej.

Ze względów formalnych nie ma możliwości składania wniosków drogą elektroniczną.

Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w projekcie jest spełnienie głównych kryteriów:

  1. uregulowany stan prawny nieruchomości,
  2. zagwarantowanie, że wytwarzana przez instalację energia wykorzystywana będzie wyłącznie na cele socjalno-bytowe. Na nieruchomości nie może być prowadzona działalność gospodarcza lub rolnicza
  3. zapewnienie udziału własnego na poziomie minimum 15 % wartości instalacji
  4. pokrycie kosztów audytu nieruchomości

Pierwszeństwo w doborze uczestników mają mieszkańcy, którzy dotychczas nie skorzystali jeszcze z dofinansowania do montażu mikroinstalacji, co nie jest równoznaczne z tym, że osoby te zostaną zdyskwalifikowane z udziału w projekcie.

Udostępnienie wniosków i możliwość ich składania w kancelarii Urzędu Miejskiego trwać będzie w okresie od 15 do 26 lutego 2021 roku.

Informujemy, że realizacja programu jest uzależniona od pozyskania przez Gminę Koluszki środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Złożenie wniosku nie gwarantuje przyznania dofinansowania.

Załączniki do pobrania

image_pdfimage_print