Na wyborach nie skończy się przebudowa dróg

Wybory samorządowe nie stanowią żadnej granicy, jeśli chodzi o ilość przebudowywanych dróg na terenie naszej gminy. Po wyborach na drogach wciąż będzie wiele się działo, czego najlepszym dowodem jest opis poniższych inwestycji drogowych.

Prace drogowe Koluszki – Lisowice

Ukończono już przebudowę odcinka drogi w Erazmowie w kierunku Tworzyjanek. Obecnie trwa układanie ścieżki rowerowej przy wyremontowanej drodze na odcinku Katarzynów-Felicjanów. W tym roku zaplanowano jeszcze wykonanie nakładki asfaltowej przez miejscowość Felicjanów, oraz przebudowę drogi od mostku do Domu Pomocy Społecznej w Lisowicach. Tym samym ukończona zostanie modernizacja całego ciągu drogowego od Koluszek do Lisowic.

Przebudowa dróg w Gałkowie Małym

Zakończyła się przebudowa ul. Łódzkiej i ul. Borowieckiej w Gałkowie Małym. Do wykonania pozostały drobne prace porządkowe. Obecnie wykonawca z pracami drogowymi wchodzi w kolejne boczne drogi: w ul. Zagajnikową i ul. Krawiecką w Gałkowie Małym.

Przebudowa dróg w os. Zieleń

W piątek nastąpi przekazanie placu budowy pod przebudowę ul. Kraszewskiego i ul. Piastowskiej na os. Zieleń w Koluszkach. Inwestycja przewiduje wykonanie nowej nawierzchni z kostki betonowej oraz budowę chodnika i zjazdów z kostki brukowej. Ulice zostaną uzbrojone w kanalizację deszczową. Prace drogowe rozpoczną się od wymiany starego wodociągu. Ma to nastąpić za ok. dwa tygodnie. Mieszkańcy muszą przygotować się na chwilowe przerwy w dostawie wody.

Droga Długie – Zygmuntów

Urząd Miejski ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej od Długiego do Zygmuntowa. Na powyższym odcinku wymieniona zostanie nawierzchnia asfaltowa oraz pobocze z destruktu. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Przebudowa dróg w os. Warszawskim

W minioną środę nastąpiło otwarcie ofert w ramach przetargu na przebudowę dróg na os. Warszawskim w Koluszkach. Najniższa oferta złożona została przez konsorcjum firm PBD BUD-DROG z Koluszek i CEWOGAZ z Łowicza (wartość oferty 3 077 186,30 zł). W ramach powyższej inwestycji przebudowana ma zostać ul. Kościuszki na odcinku od pizzerii “Laguna” do końca drogi, oraz ul. Zawiła, i droga wewnętrzna łącząca ul. Kościuszki z ul. Warszawską. Poza nową nawierzchnią w ul. Kościuszki przebudowana zostanie także sieć wodociągowa. Inwestycja przewiduje także budowę kanalizacji deszczowej od ul. Żelaznej, przez ul. Warszawską, Zawiłą do ul. Kościuszki. Prace zostaną rozpoczęte w 2018 roku, a zakończone do 31 października 2019 r.

Przebudowa ul. Szkolnej

19 października nastąpi otwarcie ofert w ramach przetargu na przebudowę ul. Szkolnej w Żakowicach. Zakres prac przewiduje wykonanie nawierzchni asfaltowej i jednostronnego chodnika, przebudowę zjazdów oraz wykonanie studni chłonnych.

Kontynuacja prac drogowych na osiedlach

Zaawansowane prace drogowe toczą się na trzech dużych osiedlach domów jednorodzinnych w Koluszkach. Najwięcej dróg utwardzono już na os. Łódzkim II. Na tym osiedlu prace drogowe trwają już bowiem od początku roku. Całość ma zostać ukończona do końca czerwca 2019 r. Z kolei w sierpniu rozpoczęto przebudowę dróg w os. Łódzkim.

Na os. Czarnieckiego ukończono już przebudowę ul. Tuwima. Droga zyskała nawierzchnię z kostki brukowej. Środek nawierzchni został utwardzony ażurami, których zadaniem jest odprowadzanie do gruntu wód deszczowych. Zaawansowane prace trwają także w ul. Gałczyńskiego. Jeszcze w tym roku zakończona zostanie także przebudowa ul. Prusa i Asnyka.

image_pdfimage_print