MOK rozdaje uszyte przez siebie maseczki

Rozdano już ponad 800 sztuk maseczek wielokrotnego użytku

Epidemia koronawirusa zmieniła nasze codzienne życie. Z powodu zamknięcia jednostek o charakterze kulturalnym, nie możemy iść do Kina Odeon 3D, ani skorzystać z oferty zajęć oferowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach. W obliczu narastających potrzeb, kultura musiała zmienić swoje oblicze. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury pani Elżbieta Przywara nie chciała biernie czekać na powrót do normalności. Postanowiła włączyć  Miejski Ośrodek Kultury do akcji szycia maseczek ochronnych dla najbardziej potrzebujących. Jeden dzień był potrzebny, aby świetlica została przekształcona na prowizoryczną szwalnię. Pracownicy przynieśli z domów swoje maszyny do szycia, deski do prasowania oraz żelazka. W ten sposób rozpoczęto szycie maseczek dla mieszkańców Koluszek oraz dla łódzkich lekarzy w ramach akcji „Łódź szyje dla medyków”. Do tej pory pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury uszyli ponad 800 maseczek wielokrotnego użytku, z czego 650 zostało już rozdanych na terenie Gminy Koluszki. Maseczki trafiły do Domu Pomocy Społecznej w Lisowicach, Domu Pomocy Społecznej Stowarzyszenia Serc Jezusa
i Maryi w Koluszkach, Urzędu Miejskiego w Koluszkach oraz były przekazywane mieszkańcom Koluszek na rynku „wtorkowym” i przy sklepie Biedronka. Nie zaprzestajemy szycia i działamy dalej.

– Mam świadomość, że uszyte przez nas maseczki to kropla w morzu potrzeb, jednak dziś nawet najprostszy gest może uratować ludzkie zdrowie, a nawet życie – podkreśla dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach.

image_pdfimage_print