Moc atrakcji w „dwójce”, czyli Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 i nauczyciele przygotowali dla wszystkich uczniów szereg rozrywek. Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci mają za sobą środę pełną pozytywnych wrażeń. Już po godzinie 7 rano przed budynkiem szkoły pojawiły się nadmuchiwane zamki i zjeżdżalnie dla klas I-III. Tuż obok nich znalazły się stoiska z watą cukrową i popcornem. Promocja zdrowego odżywiania na ten dzień została zawieszona! Teren przy szkole zamienił się w parę chwil w wymarzony plac zabaw, niczym z bajki. Tymczasem klasy czwarte podziwiały występy taneczne grupy „Fame” w Miejskim Ośrodku Kultury i bawiły się na terenie szkoły. Pani Agnieszka Jess, przygotowała grę będącą połączeniem podchodów i zabawy w „Escape room”. Uczniowie odwiedzali zakamarki szkolnego budynku rozwiązując zadania i szukając wskazówek, które doprowadzały każdą grupę do ukrytej nagrody – torby z łakociami.
Nauczycielka przyrody, pani Lidia Adamczyk, koordynowała pieszy rajd i ognisko
z kiełbaskami dla uczniów klas V, VI oraz VII. Grupy uczniów wyruszały sprzed szkoły w odstępach czasowych, kierując się wyznaczoną na mapie trasą. Witaj przygodo! Aby dojść do miejsca docelowego, każda grupa musiała zmierzyć się z przygotowanymi na trasie zadaniami, wykazać się w praktyce wiedzą matematyczną, logicznymi myśleniem, znajomością języka angielskiego, umiejętnością posługiwania się kompasem itp. Świetna aura i dobry humor nie opuszczał tego dnia nikogo. Pod opieką swoich wychowawców i wykonaniu przypisanych zadań, uczniowie dotarli do placu położonego we wsi Słotwiny.
Dzięki uprzejmości Pani Sołtys Krystyny Książęk, uczniowie mieli ponad dwie godziny wspaniałej rozrywki na tamtejszym placu zabaw. Do ich dyspozycji był rozległy teren z boiskiem, nieoceniony dla uczniów w każdym wieku – plac zabaw oraz ogromna wiata wyposażona w ławki i stoły, gdzie bardzo komfortowo można było zjeść upieczoną kiełbaskę. Dzieci spędzały czas na pieczeniu i zajadaniu kiełbasek, wypoczywaniu na kocykach w cieniu brzóz, rozmowach, żartach, słuchaniu muzyki, bieganiu, grze w piłkę nożną i siatkówkę itp. Każdy na swój sposób przyjemnie spędzał czas. Na koniec wiele emocji wywołał przyjazd Telewizji Polskiej TVP 3 Łódź oraz wywiad, jakiego uczniowie udzielali reporterce Magdalenie Libiszewskiej – Lisieckiej. Przywitali ją sympatycy i fani z naszej szkoły. Wywiadu dziennikarce udzieliła organizatorka tego wspaniałego przedsięwzięcia oraz uczniowie: Jakub i Weronika. Ten wyjątkowy, urozmaicony dzień przeszedł już do historii naszej szkoły.

Dyrekcja Szkoły składa serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do szerokich uśmiechów na buziach naszych dzieciaków.

image_pdfimage_print