Mnóstwo gorących serc na koncercie charytatywnym

Potrafimy pomagać. Najlepszym tego dowodem jest koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na zakup samochodu dostosowanego do potrzeb dzieci niepełnosprawnych – Maćka i Wojtka Łudzikowskich. W sali bankietowej „u Lenarta”, której właścicielka również włączyła się do akcji, zgromadziło się ok. 240 osób, z jednym zasadniczym celem: wsparciem rodziny, która podjęła niezwykle odważną życiową decyzję, wychowania dwójki niepełnosprawnych dzieci. Tego rodzaju postawa zawsze okupiona jest skrajnymi doświadczeniami. Z jednej strony przysparza dużo radości i wewnętrznej motywacji, z drugiej strony wymaga sporo samozaparcia i niełatwych zachowań, jak umiejętność przyjmowania pomocy od innych.
Na koncertowej scenie było bardzo rodzinnie. W tym miejscu duży szacunek należy się tenorowi Marcinowi Ciechowiczowi, który zadbał o to, by nie na nim skupiała się cała uwaga. Oprócz gwiazdy łódzkiej sceny muzycznej, udział w koncercie wzięli uczniowie i absolwentka I LO w Koluszkach, skrzypek z Szkoły Podstawowej w Gałkowie Dużym, oraz Marysia – córka Marcina Ciechowicza. Na zakończenie wszyscy artyści odśpiewali piosenkę z musicalu ZORRO, o wiele mówiącym tytule: „Warto być bohaterem”.
Dodajmy, że o profesjonalną oprawę muzyczną i oświetlenie zadbała firma: „Arcy Imprezy – Kamil Piekuś”. W rolę konferansjera wcielił się Marcin Francikowski. W trakcie koncertu przeprowadzona została również licytacja srebrnej monety olimpijskiej ofiarowanej przez radnego Antoniego Tomczyka. Publiczność mogła także zakupić tomik poezji Ewy Winkiel „Motyle na Moście”. Dochód ze sprzedaży został przekazany na wsparcie powyżej akcji charytatywnej.
Państwo Łudzikowscy serdecznie dziękują za okazaną pomoc. Zebrane pieniądze będą olbrzymim krokiem i poważnym wsparciem na drodze do zakupu samochodu z windą dla niepełnosprawnych dzieci.

image_pdfimage_print