Mistrzyni Europy w siatkówkę i posłanka na sejm RP w Szkole Podstawowej nr 2 w Koluszkach

Wszyscy wiemy jak ważna jest dbałość o zdrowie. Niewątpliwie utrzymaniu dobrej kondycji sprzyja aktywność sportowa, do której uczniów koluszkowskiej „Dwójki” zachęcała Małgorzata Niemczyk. Znana siatkarka, mistrzyni Europy z 2003 r., a obecnie posłanka odwiedziła szkołę 21 kwietnia 2022r. Przebieg jej bogatej kariery sportowej, rozpoczętej w łódzkich klubach, młodzież poznała dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez koleżanki i kolegów z klas ósmych.

Następnie przyszedł czas na bezpośrednią rozmowę z gościem. Uczniów interesowały zarówno osiągnięcia sportowe, jak i życie osobiste utalentowanej siatkarki. Pani Małgorzata chętnie odpowiadała na pytania. Młodzież dowiedziała się, z jakimi trudami wiążę się kariera sportowa, ile potu i łez trzeba wylać na treningach, aby znaleźć się w czołówce. Szczególnie w pamięci uczniów zapadła opowieść o kontuzji nogi, która mogła zadecydować o zaprzepaszczeniu włożonego wysiłku. Na szczęście historia ta miała swój szczęśliwy finał i Pani Niemczyk mogła z powodzeniem kontynuować swą karierę.

Okazuje się, że duży wpływ na wybór drogi życiowej przez Małgorzatę Niemczyk mieli jej rodzice. Związani zawodowo ze sportem zaszczepili w córce miłość do aktywność fizycznej, nauczyli ją też dyscypliny i odpowiedzialności. Wyposażona w niezbędne umiejętności mogła śmiało wkroczyć w świat sportu.

Druga część spotkania miała formę profesjonalnego treningu. Rozpoczął się on od sumiennej rozgrzewki. Następnie siatkarka zaprezentowała ćwiczenia pomagające zwiększyć koordynację ruchową.

Wizyta uznanej sportsmenki była dla uczniów ciekawym doświadczeniem. Przybliżyła im sylwetkę osoby znanej z życia publicznego i sportowego. Niewątpliwie zrozumieli też, że sukces wymaga poświęceń i wysiłku.

Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali zdjęcie siatkarki z autografem oraz drobne upominki.

image_pdfimage_print