Mistrzostwa szkół w biegach na orientację


23.04.2016 ponad 250 zawodników stawiło się na starcie Mistrzostw Województwa Szkół w Biegu na Orientację, wśród nich szesnastoosobowa reprezentacja Gimnazjum nr 1 Koluszkach broniąca ubiegłorocznego 3 miejsca.

Świetnie spisali się nasi pierwszoklasiści Stanisław Frączkowski i Bartosz Chejchman, którzy w swoim pierwszym starcie na mistrzostwach zajęli odpowiednio 2 i 6 miejsce wśród chłopców do lat 14. Dzielnie wspomogły ich dziewczęta Aleksandra Małachowska, Weronika Gutowska i Julia Golińska punktujące dla naszego gimnazjum w kategorii K14.

Zacięta rywalizacja rozegrała się między uczniami w wyższych kategoriach wiekowych czyli K16 i M16.

Na miecie okazało się nie tylko, że nasi reprezentanci zdominowali tabelę wyników zdobywając miejsca: 2 – Mariusz Piera, 5 – Wiktor Starosta, 6 – Jakub Szkopiński 7 – Kacper Kruś i 8- Przemysław Retwiński, ale również czasy przez nich uzyskane w opinii zastępcy kierownika zawodów pana Krzysztofa Lewandowskiego osiągnęli wyniki na poziomie wyczynowych zawodników pokonując ponad czterokilometrową trasę w niecałe 40 min.

Największe sukcesy zapisują jednak na swym kącie nasze trzecioklasistki. Joanna Bankowska ubiegłoroczna wicemistrzyni województwa jechała w tym roku w roli faworytki i nie zawiodła oczekiwań zdobywając 1 miejsce w swojej kategorii ale bardzo dobre rezultaty uzyskały też Klara Tosiak – miejsce i Natalia Hermaniuk. W tej kategorii o punkty dla szkoły powalczyła również Agata Kolasińska.

Jeżeli dodamy do tego jeszcze 4 miejsce w kategorii nauczycieli trenera Piotra Zendeł nie zdziwi fakt, że reprezentacja Jedynki zdobyła pierwsze miejsce wśród gimnazjów województwa łódzkiego.