Mieszkaniówka nabiera rozpędu

W ciągu najbliższych 3-4 lat w Koluszkach i najbliższej okolicy może powstać nawet 400 mieszkań developerskich. Nasza gmina przeżywa właśnie istny boom budowlany. Co ciekawe, nowa zabudowa mieszkaniowa jest niezwykle zróżnicowana. Powstają nie tylko tradycyjne bloki, ale również szeregowce, czy apartamentowce. Poniżej przedstawiamy listę inwestycji, które już są wdrażane lub wkrótce zostaną rozpoczęte.       

Osiedle Nowa Warszawska

Projekt zakłada budowę 24 domów w zabudowie bliźniaczej. Osiedle powstaje przy ul. Warszawskiej na granicy Koluszek i Zygmuntowa. Przy ulicy biegnie ścieżka rowerowa. Powierzchnia domów wynosi od 138 m2 do 155 m2. Każdy dom posiada garaż i miejsce postojowe. Od strony ulicy widoczny jest już pierwszy gotowy dom. W głębi działki powstaje kilka kolejnych budynków. Inwestycja realizowana jest przez koluszkowskiego developera. Info: nowawarszawska.pl. 

Domy w zabudowie bliźniaczej   

Inny developer z Koluszek do zaproponowania ma 8 domów w zabudowie bliźniaczej usytuowanych na działkach od 338 m2 do 670 m2, zlokalizowanych przy ul. Granicznej na skraju Przanowic (okolice tzw. opalówki). Każdy dom posiada garaż, użytkowe poddasze oraz ogród z tarasem. Powierzchnia budynku to 120 m2.

Kolejne 4 domy w zabudowie bliźniaczej z działką, developer oferuje w Koluszkach przy ul. Pięknej (okolice os. Warszawskiego). Każdy segment jest indywidualnie funkcjonującym domem z dużym tarasem położonym na działce o powierzchni 415 m². Powierzchnia domu to 156 m². 

Ostatni z planowanych budynków w zabudowie bliźniaczej (2 mieszkania) powstanie przy ul. Żeromskiego w Koluszkach. Info: domykoluszki.pl.

Osiedle Lawendowe

Docelowo na osiedlu, które zlokalizowane jest przy ul. Sikorskiego w Koluszkach, powstaną trzy jednakowe budynki wielorodzinne, po 21 mieszkań każde. Powierzchnia mieszkań wynosi od 37 m2 do 84 m2. Budynek dysponuje windą, komórkami lokatorskimi oraz miejscami postojowymi dla samochodów. Każdy lokal wyposażony jest w przestronny balkon i funkcjonalną garderobę. Obiekt jest ogrzewany przez miejską ciepłownię. Pierwszy z „bloków” został już oddany do użytku. Dwa kolejne są już równolegle budowane. Info: lawendoweosiedle.pl. 

Osiedle przy ul. Witosa

Ciekawie położona, zadrzewiona nieruchomość dysponuje powierzchnią 1,3 ha. Umowa przewiduje, że właściciel terenu musi wybudować co najmniej 12 budynków jednorodzinnych lub bliźniaczych, z czego budowę czterech obiektów musi zakończyć w ciągu 3 lat. Docelowo na działce ma powstać 80 apartamentowców. Właścicielem terenu jest firma TDM Apartamenty z gminy Andrespol. Firma ma już gotowy projekt zagospodarowania terenu. Działka została zakupiona od gminy we wrześniu 2021 r. za 1,6 mln zł netto.

Bloki przy ul. Andersa

Teren o powierzchni 1 ha położony jest przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i ul. Andersa (za cmentarzem). Staną na nim 4 bloki, z łączną ilością 198 mieszkań. Budowa pierwszego z bloków ma ruszyć już na wiosnę. Prawdziwą nowością dla mieszkańców Koluszek będą z pewnością podziemne garaże, w które wyposażonych ma zostać połowa mieszkań. Właścicielem nieruchomości jest firma TOMPOL z Tomaszowa Maz. Developer działkę nabył od gminy we wrześniu za 2 mln zł netto. 

Budynek wielorodzinny przy parku

Oryginalnie na tle prezentowanych inwestycji, prezentuje się projekt, który powstaje przy ul. Kościuszki w Koluszkach. Naprzeciw parku budynek po dawnym klubie oraz pizzerii Laguna, przebudowywany jest na obiekt mieszkalny wielorodzinny. Projekt realizuje developer z Koluszek.  

Teren przy ul. Armii Krajowej 

Wciąż nie jest znane przeznaczenie terenu przy ul. Armii Krajowej w Koluszkach, który dysponuje potężnym potencjałem w kontekście budownictwa mieszkaniowego. W grudniu 2020 r. Rada Miejska w Koluszkach uchwaliła zmianę planu zagospodarowania przestrzennego dla kilku działek na os. Łódzkim w Koluszkach, na których może powstać osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Szacuje się, że terenu starczy nawet dla 80 domów.  

Osiedle „kolejowe”

W przyszłości „mieszkaniówka” może pojawić się również przy Parku Miejskim w Koluszkach. Latem PKP wystąpiły bowiem do samorządu o decyzję o warunki zabudowy dla terenu naprzeciw ceglanych dawnych domów kolejowych. Dokładnie chodzi tu o działkę między torami kolejowymi a parkiem, w miejscu gdzie rozkładało się wesołe miasteczko podczas Dni Koluszek. Na działce o powierzchni 1 ha planowana jest budowa 4 budynków wielorodzinnych.

Uwalnianie kolejnych terenów

Niezależnie od powyższych planów developerskich, spory teren do zagospodarowania otrzymało również budownictwo jednorodzinne. Podziały działek trwają już na os. Budowlanych, na terenie wzdłuż wału kolejowego. Prawdziwy boom budowlany rusza na Borowej, gdzie do zagospodarowania czeka 1,5 tys. działek. Po wybudowaniu wodociągu i uzbrojeniu terenu w przyłącza energetyczne, właściciele działek zaczęli występować o pozwolenia na budowę. Jeśli chodzi o budownictwo wielorodzinne, gmina ma również w planach uchwalenie planu zagospodarowania, który umożliwi dalszą rozbudowę bloków w głąb pól w okolicy ul. Andersa. 

image_pdfimage_print