Mieszkaniec Gminy Koluszki autorem przeboju „Lata z Radiem”

W lipcu Polskie Radio „Jedynka” zorganizowało konkurs na przebój „Lata z Radiem”. Zadaniem uczestników było napisanie tekstu piosenki do skomponowanej muzyki.  Zwycięzcę wyłoniono spośród 258 nadesłanych propozycji. Laureatem został Sylwester Siotor z Gałkowa Małego, autor tekstu piosenki pt. „Poluj na chwile”. Uroczysta premiera piosenki miała miejsce 23 lipca po godz. 11.30.
– W poniedziałek 23 lipca, zadzwonili do mnie prezenterzy polskiego radia z informacją,  że napisana przeze mnie piosenka pt. „Poluj na chwile ” stała się tegorocznym przebojem ,,Lata z Radiem”. Od tego momentu były jeszcze ze mną dwie rozmowy w polskim radiu. O konkursie na napisanie przeboju, dowiedziałem się w ostatniej chwili z jednej ze stacji telewizyjnych. Nie czekając wziąłem się szybko za pisanie. Piosenka zaczyna się od słów  „Tak szybko nam ucieka czas, a tyle jeszcze do zrobienia masz’”. Myślę, że każdy utwór jest kwestią chwili w jakiej jest pisany, a najlepsze teksty często powstają dosłownie w kilkanaście minut. Jak wiemy chwile są ulotne, więc wpadłem na oryginalny pomysł, ,,że trzeba nauczyć się latać, żeby w końcu móc je złapać”- zdradza nam sekret powstania przeboju, Sylwester Siotor.
Muzykę  do „Poluj na chwile” napisał  Marek Kościkiewicz, założyciel zespołu „De Mono”, autor między innymi „Szczęśliwego Nowego Jorku”.

– Nie często zdarza mi się pisać tekst piosenki nie znając muzyki. W tym przypadku tak było. Zazwyczaj najpierw tworzę muzykę, jak choćby w 2007 roku. Wówczas do gotowej muzyki skomponowanej przez Marcina Nierubca, napisałem tekst pod tytułem ,,Smak życia”. Utwór ten trafił do finałowej trójki Festiwalu Piosenki im. Anny Jantar we Wrześni. Przepustką na ten festiwal był konkurs „Pióro poetów”, którego byłem finalistą – dodaje zwycięzca konkursu „Lata z Radiem”.

Autor piosenki zaznacza, że stara się, aby jego teksty były bliskie ludziom i docierały do szerokiej liczby słuchaczy. ,,Poluj na chwile” to utwór,  z którym każdy będzie mógł się utożsamiać. Jego zdaniem będzie to przebój. – Jako całość brzmi świetnie i będzie ciepło przyjęty przez słuchaczy, a styl reagge w jakim jest nagrany, sprawdzi się też na koncertach i będzie ucztą dla publiczności. Będę mógł osobiście tego doświadczyć, gdyż zostałem zaproszony na koncert finałowy ,,Lata z Radiem”, który odbędzie się w Gdyni.
image_pdfimage_print