Międzynarodowy Dzień Kobiet w Koluszkach

W dniu 8 marca 2018 roku w sali Kina Odeon 3D w Koluszkach odbył się koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Każda z przybyłych pań, a były wśród nich zarówno matki jaki i babcie z wnuczkami, przyjęła od burmistrza Koluszek Waldemara Chałata i przewodniczącego Rady Powiatu Sławomira Sokołowskiego kwiaty.

Bez cienia fałszu można zaryzykować stwierdzenie, że dawno już nie było takiego występu, by publiczność aż tak często zatrzymywała artystów na scenie. W MOK w Koluszkach wystąpił tego dnia Łódzki Teatr Piosenki. Teatr powstał w 2012 roku z inicjatywy aktora i wokalisty Michała Maj Wieczorka. W Koluszkach grupa zaprezentowała, w ramach muzycznych podróży po Europie, program zatytułowany “Ach, to boskie, włoskie życie”. Zespół teatru z Łodzi przedstawił bogaty repertuar muzyczny rodem ze słonecznej Italii. Publiczność wysłuchała znanych włoskich przebojów z lat 70-tych i 80-tych, jak również sławnych na całym świecie pieśni neapolitańskich. W wejściach pomiędzy przebojami artyści zabrali słuchaczy w świat historii, streszczając dzieje włoskiej muzyki.

Przed koncertem życzenia kobietom złożył burmistrz Waldemar Chałat, przypominając w skrócie historię święta Kobiet, które oficjalnie nie jest już w Polsce obchodzone jako obowiązujące, a jednak przyjęło się.

image_pdfimage_print