Lisowice w obiektywie

Czy Lisowice to już temat zapomniany? Gmina robi wszystko, by przypomnieć mieszkańcom, że projekt jest wciąż żywy i pomimo widocznych problemów, zostanie dokończony.

Sporo wiary w szczęśliwe zakończenie inwestycji wlała regionalna telewizja, która w miniony weekend z Lisowic nadawała na żywo. – Ten rok jest wyjątkowy i trochę nam wszystko opóźnił, ale wierzymy że w przyszłym roku już latem wykąpiemy się w zalewie i poopalamy się na plaży – zapowiedział w trakcie programu Mateusz Karwowski, dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim w Koluszkach.

W przyszłym roku mają pojawić park linowy, tor do deski wodnej i zjeżdżalnia. Jeśli chodzi o infrastrukturę, dokończone zostaną alejki, ścieżki rowerowe, pomost łączący dwie strony zalewu, tarasy widokowe oraz molo jako platforma startowa dla narciarzy wodnych.

W ostatnim czasie dokończono prace przy budowie budynku do obsługi nart wodnych. Obecnie kostką utwardzane jest dojście do samego obiektu. Przy plaży pojawiły się ciekawe prysznice, miejsce do przebierania i sanitariat. Gotowy jest już budynek restauracyjny, parkingi, oświetlenie. Zainstalowano również monitoring. Na środku zalewu widać już także betonowe kotwy do montażu toru do deski wodnej.

Efekt prac możemy zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach.

image_pdfimage_print