Lisowice otwierają się na wypoczywających

 

Już 26 czerwca ruszy pierwszy sezon wypoczynkowy nad zalewem w Lisowicach. Na co możemy liczyć? W związku z pandemią gmina nie organizuje hucznego otwarcia. Jeżeli przepisy prawne na to pozwolą, być może planowany koncert odbędzie się pod koniec lata. To jednak wciąż wielka niewiadoma. Gmina ma jednak zabezpieczone środki w budżecie na tego rodzaju wydarzenie.

W weekend uruchomione zostaną za to baseny. Obiekty będą funkcjonować w godzinach: 10.00-18.00. Korzystanie z nich zostanie objęte opłatą w wysokości 10 zł za godzinę w przypadku biletu normalnego (5 zł – bilet ulgowy). Zniżka przysługuje dzieciom, uczniom, studentom, emerytom i rencistom (za okazaniem stosownej legitymacji), oraz posiadaczom koluszkowskich kart: seniora, dużej rodziny oraz mieszkańca (karta mieszkańca wkrótce zostanie wdrożona). Ponieważ baseny nie są dużymi obiektami i powinny służyć głównie do aktywnego wypoczynku czyli pływania, opłaty mają wymusić większą rotację wśród wypoczywających.

Wstęp na plażę i korzystanie ze zjeżdżalni jest bezpłatne. Jeśli chodzi o możliwość kąpieli w zalewie, uzależnione jest to od decyzji sanepidu. Niestety obecnie temperatury sprzyjają zakwitowi wody. Gmina czeka na pozwolenie. Ponieważ zjeżdżalnia zasilana jest wodą ze zbiornika, od sygnału z sanepidu uzależnione jest również uruchomienie tej atrakcji. Nad bezpieczeństwem kąpiących się w basenach oraz zalewie, będą czuwali ratownicy. Do przeszkolenia pod kątem ratownictwa wodnego, sfinansowanego przez gminę, zgłosiło się 20 chętnych.

Dodajmy, że cały kompleks wypoczynkowy w Lisowicach będzie jeszcze sukcesywnie „dopieszczany” pod względem infrastruktury. Właśnie kończy się porządkowanie ścieżek i alejek, gmina czeka na dostawę koszy i ławek. Powoli będą uruchamiane kolejne elementy, o czym będziemy informować w kolejnym numerze gazety.

image_pdfimage_print