Kto wybuduje tunel pod przejazdem w Gałkówku?

Ruszył przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji

Gmina Koluszki ogłosiła przetarg, który ma wyłonić wykonawcę budowy tunelu pod przejazdem kolejowym w Gałkówku. Jeżeli procedura nie napotka problemów, wykonawcę oraz faktyczny koszt inwestycji powinniśmy poznać w połowie sierpnia.

Przypomnijmy, że wartość inwestycji szacowana jest na ok. 35 mln zł. Ponad połowę kosztów ma pokryć nasza gmina oraz powiat, pozostałą kwotę wyłoży PKP.  Za realizację zadania odpowiedzialna jest Gmina Koluszki. Inwestycja będzie realizowana w systemie „projektuj i buduj”. Oznacza to, że wykonawca który wygra przetarg, będzie zajmował się zarówno projektem i wszelkimi uzgodnieniami z PKP, jak i samą budową.

Jeżeli w zaplanowanym terminie uda się wybrać wykonawcę, harmonogram zakłada, że cały 2021 r. zostanie wykorzystany na opracowanie projektu oraz uzyskanie decyzji środowiskowej. Sama budowa ma być realizowana w 2022 roku, tak by w pierwszym kwartale 2023 r. tunel oddać już do użytkowania. Na czas budowy pojazdy będą kierować się objazdem przez Borową, a piesi przez kładkę na dworcu kolejowym. Jako ciekawostkę dodajmy, że tunel będzie sięgał aż 4,5 metra poniżej torów kolejowych.

image_pdfimage_print