Kreatywnie w SP2

W marcu uczniowie klas IV i V uczestniczyły w wycieczce do Łodzi podczas,  której mogły obejrzeć przedstawienia teatralne pt. „Tajemniczy ogród” oraz „Matek Rozstawacz”. Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuk teatralnych. Dzieci obejrzały urocze, mądre, wzruszające i zabawne spektakle o pragnieniu akceptacji i o sile marzeń. Z zapartym tchem i wypiekami na twarzy śledziły historię głównych bohaterów.

Następnie uczniowie udali się do Experymentarium,  gdzie uczyli się poprzez zabawę. Jedna z grup wyruszyła na warsztaty twórcze do Manufaktury Czekolady, gdzie własnoręcznie produkowała wyroby z prawdziwej czekolady. Natomiast uczniowie klasy IV E wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej Tadeuszowi Kościuszce i jego miłości do ojczyzny. Uczniowie na zajęciach w muzeum dowiedzieli się, co to znaczy być prawdziwym patriotą.

Udział dzieci w tego typu formach kształcenia przekłada się na jedne z najlepszych wyników, jakie osiągają uczniowie naszej szkoły w sprawdzianach zewnętrznych na terenie gminy.

image_pdfimage_print