Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Dnia 2 kwietnia 2018 r. odbył się XI Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej, organizowany przez  Szkołę Podstawową nr 2 w Koluszkach. Swoją formułą wpisał się w gminne obchody 70-lecia nadania praw miejskich Koluszkom. Partnerem medialnym konkursu był „Tydzień w Koluszkach” .

Fundatorem nagród i sponsorem gadżetów promocyjnych był Urząd Miejski w Koluszkach. Laureaci konkursu oprócz upominków reklamujących Gminę Koluszki otrzymali nagrody w postaci gier i układanek edukacyjnych oraz głośników  bezprzewodowych.

Do konkursu zgłosiło się 71 wykonawców z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu  gminy Koluszki jak również z Olszy, Rogowa, Bogdanki, Brzezin, Rokicin i Przyłęka.

Wykonawców oceniało profesjonalne jury w składzie: przewodniczący pan Leszek Bonar – muzyk, dziennikarz muzyczny TVP 3 w Łodzi, prowadzący cykliczne spotkania  „Podwieczorek z …..”,  pan Jacek Malanowski – muzyk, wokalista zespołu Trubadurzy, pedagog – instruktor muzyki,  oraz starszy wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi Pani Katarzyna Kłys.

Serdecznie dziękujemy panu Waldemarowi Chałatowi Burmistrzowi Koluszek za wsparcie finansowe konkursu, pani Elżbiecie Popławskiej Dyrektor MOK w Koluszkach za udostępnienie sali widowiskowej oraz panu Dariuszowi Śliwkiewiczowi za obsługę techniczną oraz pani Katarzynie Sołtysiak za pomoc w dekoracji  sali widowiskowej.

 

Wyniki XI jubileuszowego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Koluszkach

Przedszkola    

I miejsce  – Przedszkole w Różycy

II miejsce – Przedszkole nr 3 Koluszki solistka Monika Witczak

III miejsce –  Przedszkole nr 3 Koluszki – Zespół „Pszczółki”

Cztery  równorzędne wyróżnienia przyznano dla Przedszkola nr 1 w  Koluszkach, Przedszkola nr 2
w Koluszkach, Przedszkola w Gałkowie Dużym i Przedszkola w Olszy.

Uczestnicy z rocznika 2010 – 2011 (klasa I – II)

I miejsce – Mikołaj Kaliszewski  z SP nr 2 w Koluszkach

II miejsce – Antonina Węgrzycka   z SP nr 2 w Koluszkach

III miejsce – ex aequo Aleksandra Bieniek reprezentantka Kursu Instrumentalnego przy Towarzystwie Oświatowym „Edukacja” oraz Julia Olszyńska z SP w Przyłęku.

Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali; Zuzanna Sołtysiak – z SP nr 2 w Koluszkach i Franciszek Wieczorek,  także z SP nr 2 w Koluszkach

Uczestnicy z rocznika 2008-2009 ( klasa II – IV)

I miejsce –Aleksandra Kabat z SP w Gałkowie Dużym

II miejsce – Justyna Witczak  z SP1 w Koluszkach

III miejsce – Amelia Nesteruk – SP w Gałkowie Dużym

Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymali:  Agnieszka Orzechowska z SP nr 2 w Koluszkach , Bartek Płocki z SP nr 2 w Koluszkach i Maciej Kaczorowski z SP nr 1 w Koluszkach

Uczestnicy z rocznika 2007-2006 (klasa V – VI)

I miejsce ex aequo – Maria Dutkiewicz z Centrum Inicjatyw Muzycznych „Muzyczny Mol” oraz Emilia Fibich, także  z Centrum Inicjatyw Muzycznych „Muzyczny Mol”

II miejsce – Julia Arndt z SP nr 1  w Koluszkach

III miejsce –– Adrianna Nowak  reprezentantka  Rogala Music School

Wyróżnienie – Julia Jaworska –z SP n r 1 w Koluszkach, Zuzanna Świderek z SP nr 1 w Koluszkach, Hanna Wawrzonek z SP nr 2 w Koluszkach, Franciszek Dałkowski z SP w Przyłęku

Uczestnicy z rocznika 2003 – 2005 i starsi (klasy VII, VIII  i gimnazja)

I miejsce – Weronika Rybaczuk –  z Centrum Inicjatyw Muzycznych „Muzyczny Mol”

II miejsce – Mateusz Markowski – z SP nr 1  w Koluszkach

III miejsce – Oliwia Rokuszewska   z  Centrum Inicjatyw Muzycznych „Muzyczny Mol”

Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali: Oliwia Orzechowska z SP nr 2 w Koluszkach oraz Juliusz Banaszczak  z Rogala Music School

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na XII Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w kwietniu 2020r.

image_pdfimage_print