Koluszkowscy siatkarze mierzą się już z najlepszymi

W dniu 8 kwietnia w szkole podstawowej Nr 205 na łódzkim Janowie odbyły się Finały rozgrywek 20. edycji Qmed Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. W tegorocznych rozgrywkach udział brało 850 osób, występujących w 60 drużynach (w tym 16 żeńskich, 44 męskie).

Po udanym ubiegłorocznym sezonie koluszkowscy siatkarze zadebiutowali  w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tradycyjnie jako beniaminek swój pierwszy mecz rozegrali z ubiegłorocznymi mistrzami. Pomimo dobrej postawy nasi reprezentanci ulegli 3-1.  Poziom tego spotkania pokazał jednak, że koluszkowianie z optymizmem mogą spoglądać w przyszłość. Najbliższe cztery mecze przyniosły komplet punktów,  w rezultacie czego zawodnicy mogli cieszyć się z drugiego miejsca w tabeli. Po obiecującym początku nasi siatkarze grali ze zmiennym szczęściem. Przyczynę tego można upatrywać w brakach kadrowych (kontuzje). Do ostatniej kolejki rundy zasadniczej OSiR nie był pewny czy znajdzie się w gronie czterech najlepszych zespołów. Na drodze do osiągnięcia tego celu stanął ubiegłoroczny finalista ligi zespół „Bejłocz”. Nasza drużyna od początku meczu dominowała w każdym elemencie, w konsekwencji czego odniosła zasłużone zwycięstwo 3-0. W pierwszej rundzie play – off  koluszkowianie musieli uznać wyższość drużyny TKKF „Dzikusy”, która od początku rozgrywek pewnie zmierzała po złoty medal. W meczu o brąz OSiR spotkał się z najbardziej utytułowanym zespołem ligi, który w swoich szeregach posiada wielu byłych zawodników polskiej ligi siatkówki (ekstraklasa, I i II liga). Pomimo wielkiego zaangażowania, nasz zespół musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego rywala. Ostatecznie koluszkowianie zajęli 4 miejsce i pokazali, że mogą walczyć z najlepszymi drużynami województwa łódzkiego .

Zespół OSiR Koluszki składa serdeczne podziękowania za okazane wsparcie burmistrzowi Koluszek Waldemarowi Chałatowi,  radnemu Jackowi Dudce, dyr. OSiR Renacie Budziarek, oraz firmie Kolrex Koluszki.

image_pdfimage_print