Koluszkowianka zadebiutowała w Reprezentacji Polski juniorek

Uczennica Gimnazjum nr 1 w Koluszkach – Aleksandra Drabik w dniach 4.11.-11.11. ponownie uczestniczyła w zgrupowaniu kadry Polski w hokeju na trawie, ale po raz pierwszy została powołana do drużyny juniorek, czyli dziewcząt do lat 18. Zgrupowanie to najpierw odbywało się w ośrodku olimpijskim w Wałczu, a potem wraz z drużyną seniorek, reprezentantki  Polski udały się do holenderskiego Nijmegen, aby tam trenować i rozegrać mecze towarzyskie. Z powodu kłopotów zdrowotnych części zawodniczek juniorki rozegrały tylko jeden mecz w dniu 10.11.16r. i wtedy to Ola zadebiutowała w meczu reprezentacji Polski przeciwko drużynie z Holandii. Mimo iż spotkanie to, odbywające się w czasie ulewnego deszczu, zakończyło się porażką Polek 1:4, koluszkowianka, szósty rok trenująca w brzezińskim klubie hokejowym, spełniła swoje marzenie, aby zagrać w koszulce z orzełkiem na piersi.  Samo powołanie do kadry juniorek jest niewątpliwie wielkim wyróżnieniem, gdyż Ola ma dopiero 15 lat.

Warto podkreślić, że to nie jest jedyna pasja uczennicy Jedynki, którą realizuje ona z dużym powodzeniem.  Podczas rozgrywających się w dniach 21.10.- 23.10.16r. międzynarodowych zawodów  tanecznych Art Of Breaking Ola zakwalifikowała się do TOP 16, pokonując w eliminacjach ponad 40 innych Bgirl z Polski i Europy. Większość tych zawodniczek jest od koluszkowianki  kilka lat starsza, dlatego też  międzynarodowe jury w składzie: Bboy Kujo, Bboy Vicious i Bboy Kido powitało w tym gronie Olę jako reprezentantka młodego pokolenia .  Tegoroczne zmagania w Art Of Breaking pokazały ,iż  Houston – niewysoka blondynka z długim warkoczem rozpoznawana jest przez znanych tancerzy breakdance’a jako osoba o dużych umiejętnościach i wielkim sercu do tańca.

Życzymy, aby gimnazjalistki z Koluszek  nie opuszczały zapał i upór w dążeniu do celu, bo tylko prawdziwa pasja pozwala godzić codzienne treningi, ze szkołą i weekendowymi zmaganiami w meczach drużyny juniorek , a ostatnio nawet seniorek.

image_pdfimage_print