Koluszkowianka w czołówce najlepszych tancerek breakdance w Polsce

W dniach 1-2 maja w Dąbrowie Górniczej odbyły się ogólnopolskie zawody Express Yourself By Hip – Hop, w których mieszkanka naszego miasta Ola Drabik – Bgirl Houston wywalczyła drugie miejsce w kategorii Bgirl, przegrywając jedynie z Bgirl Pauliną, reprezentującą BreakNuts Crew.

1 maja w zawodach drużynowych 4 vs 4 do lat 17 Ola wspólnie z ekipą BreakSharks zajęła 3 miejsce, pokonując 7 innych ekip z całego kraju.

To ostatnie z zawodów, w których Ola wzięła udział w trwającym teraz sezonie. Warto podkreślić, że w poprzednich zawodach Silver Hill Springy Chill w Srebrnej Górze, Bgirl Houston zwyciężyła w dwóch kategoriach, 1vs1 kids, w której startowali zarówno chłopcy, jak i dziewczęta do lat 16, a także została wybrana najlepszą Bgirl spośród wszystkich dziewczyn startujących w tych zawodach, również spośród swoich starszych koleżanek .

W zawodach Breakmania w Kętrzynie ekipa BreakSharts, w której tańczy Ola, zajęła również 3 miejsce, natomiast w konkurencji dla Bgirls 7tosmoke koluszkowianka wywalczyła 2 miejsce.

Ta seria sukcesów wskazuje, że Ola znajduje się w czołówce polskich tancerzy (zarówno chłopców, jak i dziewcząt) breakdance do lat 17, natomiast coraz śmielej zmaga się ze starszymi Bgirl z całej Polski, co potwierdza fakt, że w najważniejszych zawodach tanecznych Red Bull Bc One Cypher Poland zakwalifikowała się do Top 8.

Biorąc pod uwagę, że Ola trenuje breakdance dopiero od 2 i pół roku, to należy mieć nadzieję, że  w przyszłości uda jej się osiągnąć zamierzony cel, tzn. zostać jedną z najlepszych tancerek breakdance na świecie. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

image_pdfimage_print