Koluszki z Kobietami i dla Kobiet

W sali Urzędu Miejskiego w Koluszkach dnia 28 kwietnia odbyła się Konferencja zatytułowana „Kolej na Równość”- Koluszki z Kobietami i dla Kobiet.

Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele-Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG przez stowarzyszenie Okiem Kobiety wraz z łódzką organizacją Kobiety.pl oraz norweską Terram Pacis. Koordynatorka Konferencji Mariola Garnys-Jaskóła, zaprosiła do projektu kobiety i mężczyzn: Bognę Stawicką – współkoordynatorkę, Kaję Jaskóła, Marię Markowską-Kurc, Bogumiłę Banaś, Annę Oraczyńską, Marlenę Jasińską, Krystynę Stawicką, Agnieszkę Kozieł, Elżbietę Kwiecień, Paulinę Wysokińską, Katarzynę Hejduk-Mela, Renatę Owczarek, Agnieszkę Paź-Kerner, Jolantę Majka.

W Konferencji wziął udział Burmistrz Koluszek Waldemar Chałat i jego zastępca, Krystyna Lewandowska, którzy z zadowoleniem przyjęli wiadomość o tym ważnym dla miasta wydarzeniu i projekcie.

Celem projektu „Kolej na równość”, jest stworzenie punktu wsparcia, pomocy i inspiracji prowadzonego przez kobiety i dla kobiet w Gminie Koluszki. Projekt – w dalszej perspektywie – dotyczy budowania społecznego zrozumienia równouprawnienia, wzmacniana grup pokrzywdzonych oraz zwiększenia efektywności pracy z osobami, których prawa nie są przestrzegane. W związku z tym bardzo dobrym rozwiązaniem jest skoordynowanie pracy poprzez nawiązanie współpracy Klubu „Okiem Kobiety”, stowarzyszenia „KobieTy” z takimi podmiotami dziejącymi w naszym środowisku jak MOPS, policja, straż pożarna, szkoły czy poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Sądząc po wystąpieniach na pierwszej konferencji w ubiegłym tygodniu, to się udało.

Pełna relacja z Konferencji w kolejnym wydaniu gazety.

image_pdfimage_print