Koluszki wygrywają w wielkim finale „Turnieju Miast – Łódzkie 2019”

Koluszki wywalczyły „Palmę pierwszeństwa” w finale programu Turniej Miast TVP Łódź. Program nadawany był na żywo w niedzielę 22 grudnia. O zwycięstwie zadecydowały „pojedyncze” głosy.

Przez siedem odcinków w programie TVP Łódź prezentowano uroki wszystkich miast powiatowych naszego województwa. A w nich m.in. zabytki, ludzi z pasją oraz kulinaria. Po emisji widzowie głosowali na wybrane przez siebie miasto. Do rundy finałowej przeszły dwa miasta: Koluszki i Poddębice.

Internetowe głosowanie odbyło się podczas wielkiego finału, który realizowany był na żywo z obydwu miast równocześnie. W Koluszkach transmisja odbywała się z deptaka wokół ronda Wyszyńskiego w Koluszkach. Przed kamerami wystąpili m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia Historia Koluszek, ekipa św. Mikołaja z Koluszek oraz chór dziecięcy z Centrum Inicjatyw Artystycznych „Muzyczny moll”. Z kolei w studiu telewizyjnym w Łodzi nasze miasto wspierali i reprezentowali burmistrz Koluszek oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Koluszkach.

Samo finałowe głosowanie miało bardzo emocjonujący przebieg. W ciągu niespełna 20 minut oddano ponad 15 tys. głosów. O zwycięstwie zadecydowały dziesiętne procenta. Koluszki otrzymały 50,3 proc. głosów. Brawo Gmina Koluszki.

image_pdfimage_print