Koluszki bezpiecznym miastem?

Co prawda już za kilka miesięcy podsumowywać będziemy 2020 r., warto jednak przypomnieć sobie, jak w policyjnej statystyce wyglądał 2019 r., a więc ostatni z „normlanych” okresów przed koronawirusem.

Przestępstwa

W 2019 r. na terenie Gminy Koluszki odnotowano 198 przestępstw. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowią potencjalni „zabójcy” lub sprawcy wypadków, czyli nietrzeźwi kierujący. W sumie zatrzymano 62 osoby, które pod wpływem alkoholu kierowały pojazdami. Kolejna liczna grupa przestępstw to kradzieże. W ubiegłym roku na naszym terenie odnotowano 41 kradzieży, oraz 24 kradzieże z włamaniem. Statystykę uzupełniają przestępstwa związane z narkotykami (21 przypadków), zniszczenia rzeczy (11), zabory pojazdu (5), bójki i pobicia (2), i jeden rozbój.

Zagrożenie na drogach

W 2019 r. odnotowano 190 zdarzeń drogowych, w tym 175 kolizji i 15 wypadków. W wypadkach drogowych rannych zostało 16 osób. Należy podkreślić, że z roku na rok systematycznie obniża się liczba wypadków, a wiec zdarzeń drogowych, w wyniku których przynajmniej jedna osoba ponosi uszczerbek na zdrowiu. Jeszcze w 2017 r. było ich 22, a więc o aż 7 więcej. Być może dobre efekty przynoszą kampanie społeczne i policyjne, jak na przykład te, które zachęcają do lepszego oznakowania pieszych i rowerzystów na drodze.

Nietrzeźwi

Jako ciekawostkę dodajmy, że w ramach zwalczania zjawisk patologicznych w 2019 r. do Komendy policji w celu wytrzeźwienia doprowadzono łącznie 129 osób dorosłych, w tym 7 kobiet.

image_pdfimage_print