Koluszki będą zarządzać drogami powiatowymi w Andrespolu

Od 1 stycznia gmina Koluszki przejmie zarządzanie drogami powiatowymi na terenie gminy Andrespol, co oznacza, że od nowego roku mieszkańcy gminy Andrespol w sprawie dróg na swoim terenie, będą musieli zwracać się do naszej gminy. Stosowna uchwała wprowadzająca tę niecodzienną sytuację, została podjęta podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Koluszkach. Ze swej strony analogiczną uchwałę podjął już powiat łódzki wschodni.

– Ponieważ gmina Andrespol nigdy nie zarządzała drogami powiatowymi na swoim terenie (wyręczał ją sam powiat łódzki wschodni lub gmina Brójce), powiat zwrócił się do nas z tego rodzaju prośbą. Wyraziliśmy wstępną zgodę, gdyż posiadamy techniczne jak i organizacyjne możliwości. Dysponujemy również odpowiednim doświadczeniem. Przejęcie zarządzania wiązać będzie się oczywiście z przekazaniem przez powiat dotacji dla naszego samorządu, na pokrycie kosztów tej działalności – skomentował uchwałę Mateusz Karwowski, dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim w Koluszkach.

Po przejęciu zarządzania gmina będzie dbać o takie sprawy jak odśnieżanie, łatanie dziur, czy wydawanie decyzji na zajęcie pasa drogowego.

image_pdfimage_print