Kolejne inwestycje w kompleks w Borowej

W Borowej gmina posiada aż 250 działek budowlanych, które częściowo są już uzbrojone w prąd i sieć wodociągową. Nieruchomości będą systematycznie wystawiane na sprzedaż. Są również sukcesywnie dozbrajane.

W ubiegłym roku zakończyła się budowa 15 km sieci wodociągowej (koszt 2 mln zł), dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Z możliwości przyłączenia się, skorzystało już 70 mieszkańców.

W tym roku gmina składa kolejne wnioski o dofinansowanie. Tym razem ma powstać odcinek wodociągu, na budowę którego samorząd zamierza przeznaczyć ponad 200 tys. zł.

Bolączką kompleksu w Borowej jest nieodpowiedni stan dróg, które w większości są jeszcze drogami gruntowymi. Dlatego też sukcesywnie są one utwardzane kruszywem. Zarządzanie terenem utrudnia jednak rozproszona zabudowa. Zdarzają się przypadki, że jeden dom od drugiego umiejscowionego gdzieś daleko pod lasem, oddzielają nawet dwa kilometry.

Linia autobusowa

Podejmowane są także starania o zapewnienie mieszkańcom komunikacji z bardziej zurbanizowanymi terenami. Gmina złożyła właśnie wniosek do Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Jeżeli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, w okresie od września do grudnia bieżącego roku, na próbę zostanie uruchomiona linia autobusowa przez Borową, prowadząca od strony Karpina do dworca kolejowego w Gałkowie Dużym. Połączenie skorelowane zostałoby z godzinami odjazdów pociągów. W grę wchodzą dwa połączenia rano i dwa po południu. Na uruchomienie połączenia na okres 4 miesięcy, potrzeba ok. 70 tys. zł.

image_pdfimage_print