Klub Seniora staje się faktem

Gmina pozyskała dofinansowanie na stworzenie miejsca spotkań dla seniorów. Dzięki dotacji w wysokości 200 tys. zł, przebudowane i zmodernizowane zostanie wnętrze budynku po dawnym przedszkolu przy ul. Budowlanych w Koluszkach. To właśnie tam w zamyśle gminy, powstanie koluszkowski Klub Seniora, pozwalający starszym mieszkańcom na miłe spędzanie czasu w gronie rówieśników.
To w jaki sposób zostanie wykorzystany obiekt, będzie oczywiście już zależało od pomysłowości gospodarzy obiektu. Seniorzy do swojej dyspozycji dostaną dwie większe sale do spotkań i prób, mini zaplecze kuchenne, pomieszczenie na biuro klubu oraz gabinet z przeznaczeniem na odnowę biologiczną i ćwiczenia fizyczne. W skład pomieszczeń wchodzą także obszerny hol, dwie łazienki z toaletami oraz łazienka dla osób niepełnosprawnych. We wniosku zapisano także zakup niezbędnego sprzętu na wyposażenie obiektu. Łączna powierzchnia użytkowa budynku to 239 m kw. Do swojej dyspozycji seniorzy będą mieć także obszerny plac przed budynkiem, wyposażony w altankę.
Prace budowlane będą toczyć się w tym roku. Zajęcia w budynku mają ruszyć od 1 stycznia 2022 r. Po modernizacji, do obiektu będzie mogła przeniesie się m.in. Akademia Wieku Dojrzałego, która obecnie do swoich spotkań wykorzystuje pomieszczenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koluszkach. Całkowity koszt inwestycji to ok. 400 tys. zł.

image_pdfimage_print