KINO PLENEROWE – POŻEGNANIE JESIENI. 18/09/2020 Park Miejski

Księgarnia Skład Główny zaprasza na KINO PLENEROWE “Literatura na ekranie” do Parku Miejskiego w Koluszkach. – Na pożegnanie lata przygotowaliśmy dla Was film o przewrotnym tytule “Pożegnanie jesieni” w reżyserii Mariusza Trelińskiego na podstawie powieści S.I.Witkiewicza. Sięgamy po ambitne pozycje, pragnąc przekazywać cenne wartości płynące z docenionych dzieł – informuje Agnieszka Kurc.

 

Film przeznaczony dla widowni 16+. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Organizatorzy dziękują burmistrzowi Koluszek za udostępnienie amfiteatru na potrzeby projekcji.

 

Film to porywający obraz świata w obliczu katastrofy. Młody dekadent Atanazy Bazakbal nawiązuje perwersyjny romans z jasnowłosą Helą Bertz, córką potężnego finansisty. W międzyczasie Atanazy zaręcza się z polską szlachcianką Zofią Osłabędzką. Aby poinformować o tym niczego nieświadomą Helę, wyrzuca z pałacu księcia Prepudrecha, narzeczonego Heli. Ten, rozjuszony wzywa go na pojedynek. Tymczasem do pałacu zbliżają się zbrojne oddziały wroga…

image_pdfimage_print