Karta koluszkowianina podziękowaniem za odprowadzanie podatków na rzecz naszego samorządu

 

Już w najbliższych tygodniach uruchomiona zostanie Koluszkowska Karta Mieszkańca, która umożliwi naszym mieszkańcom korzystanie ze zniżką z płatnych atrakcji oferowanych przez gminę, jak choćby baseny czy park linowy w Lisowicach. Zielone światło do uruchomienia programu dała podczas minionej sesji Rada Miejska w Koluszkach.

Koluszkowska Karta Mieszkańca wprowadzająca system zniżek, ma być elementem polityki promocyjnej i społecznej. Przede wszystkim ma ona zachęcać do osiedlania się i płacenia podatków w naszej gminie, ale również tworzyć przyjazne warunki do rozwoju rodzin z dziećmi, zwiększając mieszkańcom dostępność do obiektów sportowo-rekreacyjnych i instytucji kultury. Do programu przyłączać się będą mogły również podmioty prywatne prowadzące działalność gospodarczą.

Z Karty będą mogli skorzystać mieszkańcy, którzy rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym Łódź-Widzew i deklarują w zeznaniu podatkowym, że ich miejscem zamieszkania jest Gmina Koluszki. Ponadto Karta obejmie dzieci oraz pełnoletnich uczących się mieszkańców do 25 roku życia. Wydanie Karty będzie bezpłatne. Lista przysługujących uczestnikom Programu zniżek, będzie zamieszczona na stronie internetowej www.koluszki.pl, w zakładce Koluszkowska Karta Mieszkańca.

Szczegóły Programu oraz wydawania kart poznamy już w najbliższych tygodniach.

image_pdfimage_print