Jubileusz „Złotej Jesieni”

Kilka tygodni temu zespół „Złota Jesień” obchodził swój Jubileusz 35-lecia działalności.   Z tej okazji odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa z udziałem członków zespołu, przyjaciół, sponsorów  i władz samorządowych miasta i powiatu.

Zespół powstał w roku 1984 przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Koluszkach i został założony przez Władysława Gulewicza, który był jego kierownikiem. Grupa zaczynała działalność przy 10 osobowym składzie. W roku 2006 kierownikiem „Złotej Jesieni” został Tomasz Olczyk-były kierownik Zespołu Pieśni i Tańca  „Koluszkowianie”. -Nasz zespół wokalno-instrumentalny tworzą mieszkańcy Koluszek i okolic. W repertuarze przedstawiamy treści ludowe, kabaretowe, okolicznościowe oraz kościelne- mówi o „Złotej Jesieni” Tomasz Olczyk. Od 2007 roku Zespół działa pod opieką Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach, w dalszym ciągu korzystają c z Gościny Koluszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. -Chciałbym wspomnieć o ludziach, którzy niegdyś tworzyli nasz zespół. To nasi instrumentaliści: Jerzy Dudzik-akordeon, Wiesław Rochala- akordeon, Józef Zawada-skrzypce, Jan Petrykowski- skrzypce, Władysław Mazur-skrzypce, Kazimierz Piechota—klarnet, Jerzy Deka- akordeon- powiedział Tomasz Olczyk, szef zespołu. Obecnie do zespołu należą: Edyta Bożyk, Krzysztof Jasiak, Tadeusz Karcz-solista, gawędziarz, Stanisław Kartasiński, Jadwiga Kiełbasa, Krystyna Kisiel-solistka, Józef Klejnik-solista, Alina Kozioł, Józef Kozioł, Helena Kwiatkowska, Andrzej Mrówka-bęben, Tomasz Olczyk-kierownik Zespołu, Anna Ołubek- solistka, Bożena Piekarek, Zofia Pierzgalska-solistka, Marianna Szczecińska, Anna Szymańska, Grażyna Tymowska, M

irosław Zieliński- akordeon.

Zespół wciąż koncertuje, zarówno w Koluszkach jak i w czasie różnych konkursów na terenie Polski czy Regionu, skąd przywozi wiele nagród i trofeów. W roku 2016 zdobył I miejsce podczas przeglądu Seniora w Koluszkach. W tym samym roku na podobnym Przeglądzie w Łasku zajął II miejsce. W następnym roku zajął II miejsce podczas Przeglądu Pieśni Seniora w Koluszkach. Podczas kolejnego Przeglądu w Łasku, „Złota Jesień” otrzymała wyróżnienie a na Przeglądzie w  Głownie  III miejsce. Rok 2018 przyniósł Zespołowi zwycięstwo na Przeglądzie w Głownie i II Miejsce w Łasku. W roku 2019 „Złota Jesień” podczas Przeglądu w Koluszkach zdobyła II miejsce.

-Naszą działalnością pragniemy uprzyjemniać czas i podtrzymywać tradycje poprzednich pokoleń. Wszędzie, gdzie jesteśmy  godnie reprezentujemy Gminę Koluszki- zauważył Tomasz Olczyk, Kierownik „Złotej Jesieni”.

Zespół składa podziękowania wszystkim, którzy wspierają od lat „Złotą Jesień”,   a zwłaszcza Burmistrzowi Koluszek, Waldemarowi Chałatowi, Staroście powiatu łódzkiego- wschodniego, Andrzejowi Opali, przewodniczącej Rady Miejskiej w Koluszkach Annie Szostak, przewodniczącemu Rady Powiatu łódzkiego -wschodniego Sławomirowi Sokołowskiemu, firmie „Agat”, firmie Pol-Hun,  Koluszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej za wieloletnie, nieodpłatne użyczanie Sali na próby Zespołu, firmie Alkol, Piekarni Żakowice. – W najbliższym czasie, 5-7 lipca b.r. wybieramy się na Przegląd Kapel i Zespołów do Kwidzynia. Wszystkich zaś, którzy chcieliby do naszego zespołu dołączyć, zapraszamy na próby, które odbywają się w każdy czwartek, o godzinie 16, w Sali Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy 11 Listopada 11 – zachęca Tomasz Olczyk, Kierownik „Złotej Jesieni”.

image_pdfimage_print