Jesień na drogach

Jeszcze w tym roku zmodernizowanych zostanie kilka dróg na terenie naszej gminy. W Będzelinie nową nawierzchnię zyska ul. Koluszkowska. W Lisowicach utwardzony zostanie tzw. Smykówek. W Kaletniku zmodernizowane zostaną ul. Nowa i ul. Cmentarna, w Gałkowie Małym ul. Leśna, a w Gałkowie Parceli jedna z dróg wewnętrznych.

Jeśli chodzi o miasto Koluszki, nową nawierzchnię otrzyma ul. Brzozowa.

Na ten rok zaplanowano także rozpoczęcie prac na czterech ulicach zlokalizowanych w sąsiedztwie kościoła i placu targowego po zachodniej stronie miasta. Chodzi tu o ulice: Mickiewicza, Pomorską, Śląską i Hallera. Drogi mają zyskać nową nawierzchnię, a tam gdzie to możliwe obustronne chodniki. Dodatkowo ulica Mickiewicza uzbrojona zostanie w kanalizację deszczową. Pojawią się na niej również dwa wyniesione przejścia dla pieszych w okolicy dawnego gimnazjum. Na zadanie gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 3 mln zł, co stanowi połowę kosztów całej inwestycji. Zgodnie z harmonogramem prace potrwają do maja 2022 r.

Urząd ma również nadzieję, że w końcu uda się zakończyć procedurę przetargową na przebudowę ul. Wołyńskiej. Kilka dotychczasowych podejść kończyło się fiaskiem. Wynik, miejmy nadzieję już ostatniego przetargu, ma zostać ogłoszony w przyszłym tygodniu.

Zaawansowane prace drogowe toczą się także na osiedlu Łódzkim w Koluszkach. Przebudowa zmaga się jednak ze sporym opóźnieniem. W tym przypadku problemem okazało się odwodnienie osiedla. Woda ma być odbierana kanałem deszczowym, który ma przechodzić pod torami kolejowymi. Niestety gmina ma problem z wyborem wykonawcy powyższego zadania. Ogłoszony został już czwarty przetarg.

 

Ukłon w stronę sąsiedniej gminy

Jeszcze w tym roku gmina zaplanowała przebudowę ul. Chrustowej w Borowej, która wykorzystywana jest przez wielu mieszkańców gminy Rokiciny jako droga dojazdowa do Łodzi. Odcinek drogi po swojej stronie, nasz sąsiad wyremontował w obecnym roku. Gmina Koluszki do przebudowy ma odcinek o długości 1,2 km. Koszt zadania to 770 tys. zł. Na wsparcie inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

image_pdfimage_print