,,JEDYNKA” – MISTRZ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO WŚRÓD NAJLEPSZYCH W FINALE MISTRZOSTW POLSKI

W dniach 9 – 12 czerwca 2016 roku w Katowicach odbyły się MISTRZOSTWA POLSKI w piłce ręcznej chłopców ,, Szczypiorniak na Orlikach 2016” z udziałem reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach, która wystąpiła w składzie: Hubert Lenart, Jakub Lipiński, Adrian Borkowski, Franciszek Kowalski, Wojciech Frączkowski, Jakub Ziętara, Damian Suligorski, Wiktor Orłowski, Michał Grobelny pod opieką p. Beaty Starosty i p. Dariusza Borkowskiego.

Po odniesionych zwycięstwach w zawodach gminnych, powiatowych, rejonowych (półfinały wojewódzkie) i wojewódzkich, udział w FINALE OGÓLNOPOLSKIM to wyjątkowe wyróżnienie i ogromny sukces naszych zawodników, opiekunów i rodziców biorąc pod uwagę, że Szczypiorniści z Jedynki stanęli w szranki z zawodnikami grającymi w klubach sportowych z wieloma tytułami mistrzowskimi. Na Mistrzostwach byliśmy jedyną drużyną, która nie miała  w swoim składzie zawodników grających w klubach.

Nasz sukces jest tym większy, iż po raz pierwszy w historii szkoły zdobyliśmy  MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA  ŁÓDZKIEGO – w tym roku szkolnym dwukrotnie i  awansowaliśmy do MISTRZOSTW POLSKI w grach zespołowych.

 

Katowice przywitały nas piękną pogodą, a organizatorzy obdarowali drużynę firmowymi strojami sportowymi i zakwaterowali w hotelu IBIS Budget. Sportową rywalizację prowadziliśmy  na obiektach Orlika w Sosnowcu. Zmierzyliśmy się z zawodnikami UKS Zabrze ( remis 9:9), UKS Lublin (przegrana 17:12 – jak się później okazało zostali brązowym medalistą mistrzostw),UKS Szczecin ( remis 17:17),  UKS Modliszewice/ Kielce ( 13:12), UKS Warszawa (przegrana 12:11), UKS Kolonowa ( wygrana 11:7). Punktacji podlegała każda połowa z osobna oraz cały mecz. Z grupy wyszliśmy na 3 miejscu, jedna bramka zadecydowała o tym, że nie mogliśmy grać o miejsca 1-8,  cały turniej zakończyliśmy na miejscu XV. Jak widać nasza drużyna stoczyła bardzo wyrównaną i na wysokim poziomie walkę z zawodnikami grającymi na co dzień w klubach sportowych. Finał o pierwsze miejsce rozegrany został w Katowickim Spodku, gdzie również odbyło się uroczyste zakończenie MISTRZOSTW POLSKI. Wszystkie drużyny, które wystąpiły w turnieju otrzymały stroje sportowe (koszulki i spodenki), komplety piłek, pamiątkowe dyplomy i medale, gadżety od Urzędu Miasta Katowice, który organizacyjnie wspierał zawody. Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami. Dodatkową nagrodą dla zawodników i opiekunów była możliwość kibicowania na żywo Reprezentacji Polski w piłce ręcznej podczas eliminacji Mistrzostw Świata POLSKA  – HOLANDIA. Ale to nie koniec atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Na zakończenie mieliśmy dwugodzinne spotkanie z całą reprezentacją na którym dostaliśmy autografy na koszulkach i zdjęcia z podpisami od każdego reprezentanta Polski w piłce ręcznej. Można było również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami i trenerem

Ogromne brawa dla naszych chłopców za walkę do końca z tak wymagającymi przeciwnikami oraz podziękowania wszystkim którzy wspierali i wierzyli w sukces młodych sportowców. Rodzicom ogromne gratulacje.  DZIĘKUJEMY !!!!

image_pdfimage_print