Jak wypożyczyć rower cz. 2

Już od ponad dwóch tygodni na terenie naszej gminy można korzystać z roweru miejskiego. Jak pisaliśmy w poprzednim numerze, samo wypożyczenie nie jest operacją skomplikowaną. Postanowiliśmy jednak opisywać kolejne kroki związane z korzystaniem z roweru publicznego w Koluszkach.

  1. Jak się zarejestrować?

Aby korzystać z rowerów w systemie Rowerowe Łódzkie należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej oraz zaakceptować regulamin.
Na podany adres e-mail zostanie przesłana wiadomość wraz z linkiem weryfikacyjnym, potwierdzającym dane Użytkownika. Po kliknięciu w link i wniesieniu opłaty inicjalnej w wysokości 20 zł, konto zostanie aktywowane.
Rejestracji można dokonać również za pomocą aplikacji mobilnej Rowerowe Łódzkie oraz kontaktując się z Centrum Kontaktu czynnym całą dobę.

  1. Jakie koszty ponoszę podczas rejestracji?

Rejestracja jest bezpłatna. W celu dokonania rejestracji należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej.

  1. Jak aktywować konto?

Po dokonaniu rejestracji Użytkownik otrzymuje wiadomość SMS oraz e-mail z kodem PIN, który wraz z numerem telefonu Użytkownika są identyfikatorami w systemie. Dodatkowo Użytkownik otrzyma wiadomość e-mail wraz z linkiem aktywacyjnym, który należy kliknąć. Kolejnym krokiem jest doładowanie swojego konta opłatą inicjalną w wysokości 20 zł. Jak tylko kwota wpłynie na konto, będzie można już wypożyczać rowery.

  1. Czy mogę identyfikować się kartą zbliżeniową zamiast numeru telefonu i PIN-u?

Dla uproszczenia i ułatwienia procesu wypożyczania rowerów, identyfikacji można dokonać za pomocą każdego urządzenia, które ma funkcję bezdotykowego identyfikatora. Jest to większość zbliżeniowych kart z czytnikiem RFID – np. karta miejska, Elektroniczna Legitymacja Studencka, a także większość kart płatniczych. W celu rejestracji karty należy wypożyczyć rower za pomocą aplikacji mobilnej Rowerowe Łódzkie, a następnie przyłożyć kartę do czytnika RFID znajdującego się na tylnym błotniku każdego roweru należącego do systemu Rowerowe Łódzkie. Po dokonaniu powyższych czynności należy potwierdzić przypisanie karty w swojej aplikacji mobilnej. Pomyślne przypisanie karty zostanie potwierdzone odpowiednim komunikatem. Przy kolejnym wypożyczeniu będzie już można identyfikować się za pomocą karty, czyli wystarczy przyłożyć ją do czytnika wybranego roweru w celu jego wypożyczenia.

image_pdfimage_print