IX Zlot Motocyklowy w Koluszkach

W IX Zlocie Motocyklowym jaki w sobotę 21 maja b.r. odbył się w Koluszkach, udział wzięło ponad 200 motocykli.

-Biorąc pod uwagę, że w tym samym czasie w naszej okolicy odbywały się podobne imprezy z udziałem motocyklistów (Dni Rawy Mazowieckiej oraz Zlot Motocyklowy w Łowiczu), uważam, że liczba na Zlocie w Koluszkach była bardzo zadowalająca, biorąc dodatkowo pod uwagę fakt, że wystartowaliśmy po 2 letniej przerwie covidowej i niektórzy posprzedawali swoje maszyny, kończąc przygodę z jednośladem- relacjonuje Zbigniew Rewiński, prezes Klubu motocyklowego „Bizon”.

Do Koluszek w ubiegłą sobotę przyjechali motocykliści z wielu miast, m.in. z Łodzi, Pabianic, Wielunia.  Podczas mszy świętej, sprawowanej na rozpoczęcie imprezy przez proboszcza parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Koluszkach, ks. Sławomira Jałmużnego, modlono się w intencji uczestników Zlotu a także o zdrowie za poważnie chorego kolegę motocyklistów z  Pułtuska, który bywał corocznym uczestnikiem Zlotu w Koluszkach.

Bezpieczny przejazd kolumny motocykli z kościoła przy ulicy 11 Listopada drogami naszej gminy zapewniła Policja z  komendy powiatowej w Koluszkach.  Po dotarciu jednośladów na plac przed Urzędem Miejskim,  na uczestników Zlotu czekał gorący posiłek przygotowany przez Pana Andrzeja Piotrowskiego, gry i zabawy zręcznościowe oraz dobra muzyka, o którą zadbał DJ Zbigniew Doliński. Wyłoniono najstarszego uczestnika tegorocznego Zlotu, którym został pan Wojciech Rzesiewski. Otrzymał on od burmistrza Koluszek okolicznościowy Puchar. Tradycją tej imprezy jest rozdawanie pamiątkowych koszulek z logo Klubu „Bizon” i numeracją tegorocznego Zlotu.

Wśród wielu przybyłych gości, w pikniku motocyklowym wziął  udział  starosta łódzki- wschodni Andrzej Opala oraz burmistrz Koluszek Waldemar Chałat, który był także czynnym uczestnikiem zlotu jako kierowca jednośladu.

Prezes Klubu Motocyklowego Bizon w Koluszkach- współorganizatora Zlotu- Zbigniew Retwiński składa serdeczne podziękowania Miejskiemu Ośrodkowi Koluszek – głównemu Organizatorowi wydarzenia; Burmistrzowi Koluszek i Urzędowi Miejskiemu w Koluszkach, Staroście i Powiatowi Łódzkiemu Wschodniemu za pomoc i przychylność.

Pojazdy klubu „Bizon” będzie można w najbliższym czasie zobaczyć podczas Dnia Dziecka.

(fot. Krzysztof Gozdek)

image_pdfimage_print