Inwestycje na drogach

Poniżej aktualizujemy informacje o inwestycjach drogowych toczących się na terenie naszej gminy.
Przebudowa ul. Wołyńskiej
Zakończył się już etap związany z budową wodociągu i kanalizacji sanitarnej. Przez najbliższe miesiące drogowcy skupią się na tworzeniu kanalizacji deszczowej. Po jej wybudowaniu, najprawdopodobniej pod koniec wakacji na drodze rozpocznie się układanie kostki brukowej. Całość inwestycji ma zakończyć się do końca października.
Osiedle Łódzkie
Zakończenie prac na osiedlu uzależnione jest od wybudowania przecisku pod torami kolejowymi, którym woda deszczowa z zachodniej strony miasta, odprowadzana będzie do kanalizacji deszczowej po wschodniej stronie Koluszek. Przy wykorzystaniu przecisku odwadniane będzie zatem również całe osiedle Łódzkie oraz nowy wiadukt. Inwestycja boryka się jednak ze sporym opóźnieniem, które zdaniem wykonawcy wynika z problemów powstałych przy uzgodnieniach ze spółkami kolejowymi, dostarczaniu materiałów do budowy oraz z samej sytuacji epidemicznej. Budowa przecisku przeciągnie się o kolejne dwa miesiące.
Okolice wiaduktu
Choć termin rozpoczęcia budowy nowego wiaduktu w Koluszkach wciąż nie jest jeszcze znany (nie zakończono jeszcze procedury wyboru wykonawcy), wiemy już, że przebudową zostanie objęty cały tzw. ślimak drogowy przy wiadukcie. Przy okazji inwestycji, przebudowana zostanie również droga z płyt betonowych, która prowadzi od przychodni MED-KOL do ul. Łódzkiej. Asfalt na tym odcinku pojawi się jeszcze przed budową wiaduktu.
Inne toczące się inwestycje
Zaawansowane prace drogowe trwają przy tzw. sobotnim rynku w Koluszkach, gdzie przebudowywane są ulice: Mickiewicza, Hallera, Śląska i Pomorska. Przypomnijmy, że oprócz nowej nawierzchni dodatkowo w ul. Mickiewicza (odcinek od Wigury do Żeromskiego) i Hallera pojawi się kanalizacja deszczowa i nowy wodociąg. Drogowcy pracują także w ulicach: Okrzei, Wyspiańskiego i Krańcowej na os. Czarnieckiego w Koluszkach. W przypadku ul. Krańcowej remont obejmie również odcinek „asfaltowy” drogi, który w przyszłości będzie traktowany jako objazd na czas budowy nowego wiaduktu w Koluszkach. Nawierzchnia bitumiczna zostanie wymieniona przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.

image_pdfimage_print