Inwestycje drogowe w roku 2020

Sprzyjająca pogoda powoduje, że prace drogowe mogą być prowadzone już od stycznia. Przykładem jest tu inwestycja związana z przebudową drogi przez Zygmuntów. Na drodze pracuje już ciężki sprzęt. Na sporej długości został już zerwany asfalt. Za stacją benzynową droga w kierunku Jeziorka jest całkowicie wyłączona z ruchu. Choć termin zakończenia prac zakontraktowany został do września 2020 r., wykonawca zapowiedział, że chce uporać się z inwestycją przed czasem. Prace drogowe będą zatem prowadzone przez całą zimę. Poza nową nawierzchnią, droga zostanie wyposażona w chodnik.

Z jakimi innymi zadaniami na drogach zmierzymy się jeszcze w tym roku? Kontynuowane będą zaawansowane prace na os. Łódzkim oraz Łódzkim II, oraz w ul. Polnej. Po zakończeniu przebudowy głównej magistrali wodociągowej miasta, powyższa ulica zyska nową nawierzchnię, chodnik oraz dwa bezpieczne (wyniesione) przejścia dla pieszych. Przy drodze pojawi się także oświetlenie.

Kolejne zaplanowane inwestycje to: ul. Leśna i ul. Niecała w Gałkowie Małym, ul. Koluszkowska w Będzelinie, droga wzdłuż budowanego parku wodnego w Lisowicach od Domu Pomocy Społecznej do Rochny, ul. Nowa w Kaletniku, droga wewnętrzna od nr 39 do 42 w Gałkowie Parceli, drogi w Świnach i Katarzynowie, ul. Czatolińska w Galkowie Dużym, ul. Cmentarna w Kaletniku, ul. Szkolna w Żakowicach, ul. Brzozowa w Koluszkach. Na terenie naszego miasta na bieżący rok zaplanowano także rozpoczęcie prac w ulicach wokół rynku: Wołyńskiej, Konopnickiej, Krzywej i Krzemienieckiej (z terminem wykonania na lata 2020-2021).

W sumie nakłady na drogi, jakie gmina przewidziała w roku 2020, to kwota 11,6 mln zł.

image_pdfimage_print