Informacja na temat odbioru odpadów BIO:

W związku z wprowadzeniem odbioru odpadów biodegradowalnych z dostarczonych koszy publikujemy najważniejsze informacje:

1) za dostarczenie bezpłatnych brązowych pojemników odpowiada firma HAK. Akcja powinna potrwać do końca września. Po tym czasie brak pojemnika można zgłaszać do Biura Inżyniera Gminy lub bezpośrednio do firmy.

2) od momentu wstawienia kosza, firma nie dostarcza już bezpłatnych brązowych worków.

3) istnieje możliwość rezygnacji z odbioru odpadów BIO, po złożeniu nowej deklaracji w Urzędzie Miejskim, w takim przypadku stawka spada z 24 zł do 20,40 zł od osoby.

4) najwięcej emocji wzbudza możliwość wystawienia własnych dodatkowych worków w momencie gdy odpady zielone nie zmieszczą się do brązowego kosza. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zapewniamy taką możliwość, bez wprowadzania limitów. Ze względów logistycznych uprzejmie prosimy o zgłoszenie takiej sytuacji do Biura Inżyniera Gminy (44 725 67 68) ponieważ za odbiór tych worków odpowiada inny podmiot niż HAK.

Za utrudnienia przepraszamy, wprowadzone zmiany mają na celu powstrzymanie dalszych podwyżek. Na dzień dzisiejszy odbiór i utylizacja tony zapełnionych brązowych worków kosztuje nas już 1000 zł, co przy braku działań, może prowadzić do dalszych podwyżek opłat, czego za wszelką cenę chcielibyśmy uniknąć. W województwie łódzkim pierwsze gminy wprowadzają już opłaty w wysokości prawie 35 zł od osoby.

image_pdfimage_print