I Gala Boksu w Koluszkach

W sobotnie popołudnie 17 marca o godz. 13.30 w hali sportowej w Koluszkach rozpocznie się widowisko sportowe, które przyciągnie uwagę znawców i fanów boksu.

Najlepsi pięściarze skrzyżują rękawice w hali przy ulicy Ludowej – wstęp wolny.

W zawodach weźmie udział kilkudziesięciu zawodników – mężczyzn i kobiet – z 14 klubów z całej Polski. Do Koluszek  przyjadą pięściarze między innymi z Radomia, Konina, Kalisza, Poznania, Środy Śląskiej, ale także z regionu, czyli Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska, Bełchatowa i Łodzi.

Pięściarstwo to sport walki uprawiany już w starożytnej Grecji i Rzymie. Od zawsze przyciągał wielu zainteresowanych ze względu na widowiskowy charakter walk. Obecnie, boks amatorski jest bardzo popularny w Polsce. Nauka trwa kilka lat, a treningi wymagają dobrej koordynacji ruchowej, siły fizycznej i psychicznej – mówi specjalnie dla TwK, Jan Gabara V-ce Prezes Okręgowego Związku Bokserskiego w Łodzi. – Poza tym, jest to bardzo wychowawczy sport, pomaga młodym ludziom rozładować nadmiar energii, a jednocześnie uczy szacunku i sympatii dla przeciwnika z ringu – podkreśla Prezes.

Koluszkowskie zawody rozegrane będą w trzech kategoriach wiekowych: kadet, junior i senior. Organizatorzy planują przeprowadzenie około 20 walk. Walki są punktowane, a wyniki punktacji przesyłane są do Polskiego Związku Bokserskiego.

Koluszkowską Galę Boksu zaszczycą takie gwiazdy boksu jak Paweł Skrzecz – wicemistrz świata, srebrny i brązowy medalista mistrzostw Europy oraz srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Moskwie, Roman Rożek – olimpijczyk, dwukrotny medalista mistrzostw Europy, czy olimpijczyk Krzysztof Cichosz.

Patronem medialnym gali bokserskiej jest gazeta „Tydzień w Koluszkach” oraz Portal Regionalny Mazopolska.pl.

image_pdfimage_print