GORTAT TEAM – sportowa drużyna MARCINA GORTATA w Szkole Podstawowej w Będzelinie

W kwietniu przystąpiliśmy do projektu GORTAT TEAM – SPORTOWA DRUŻYNA MARCINA GORTATA w ramach, którego uczniowie naszej szkoły z klas IV –VI mają możliwość aktywnego, sportowego spędzania czasu pozalekcyjnego. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 2 godziny i potrwają do końca czerwca. Po wakacjach będą nadal kontynuowane do listopada.

Założeniem projektu jest promocja zdrowia i zdrowego trybu życia, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży. Treningi zawierają rozgrzewkę, elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, wykład na temat zdrowego trybu życia, trening właściwy z zakresu różnych dyscyplin sportowych. Każdy znajdzie coś dla siebie -koszykówka, piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka oraz  próby sprawnościowe na torze przeszkód to dyscypliny w zakresie, których będziemy doskonalić swoje umiejętności. Dzięki fundacji Marcina Gortata MG13 szkoła otrzymała sprzęt sportowy, a uczestnicy zajęć zostali wyposażeni w koszulki i bluzy sportowe z logo Akademii do uczestnictwa w/w zajęciach oraz dzienniczki do adnotacji efektów prób sprawnościowych.

Będzie też niespodzianka od Marcina!  Uczeń i uczennica z najlepszym czasem pokonując specjalnie przygotowany tor przeszkód tzw. Skills Challange wygra nagrodę główną, którą jest wyjazd wraz z trenerem do USA na mecz NBA i spotkanie z Marcinem.

GORTAT TEAM – SPORTOWA DRUŻYNA MARCINA GORTATA to projekt dla 60 drużyn w Polsce  w ramach  współpracy z Fundacją MG 13 przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Instruktorem realizującym powyższy projekt sportowy jest Renata Borkowska – nauczycielka wychowania fizycznego.

                                                                                               Renata Borkowska

image_pdfimage_print