Gmina uruchomiła Centrum Usług Wspólnych

Od 1 grudnia na terenie Gminy Koluszki działa nowa samorządowa jednostka, której zadaniem jest konsolidacja księgowości z większości gminnych instytucji, jak szkoły, przedszkola, żłobek, biblioteka, ośrodki sportu i kultury. Kierownikiem Centrum Usług Wspólnych została Agnieszka Pawłowska, dotychczasowa główna księgowa w Szkole Podstawowej nr 2 w Koluszkach. Nadzór nad jednostką będzie sprawować gminny skarbnik Bogusława Kubicz.

Przez najbliższy miesiąc jednostka będzie budowała swoją strukturę, poprzez przenoszenie księgowych z gminnych instytucji. Od stycznia 2022 r. CUW ma osiągnąć pełną gotowość do realizacji swoich zadań. Pomieszczenia pod nową strukturę zostały wygospodarowane na III piętrze budynku Urzędu Miejskiego w Koluszkach.

Konsolidacja gminnej księgowości ma wpłynąć na lepszy podział zadań, oszczędności oraz zlikwidować problem z zastępstwami. Do tej pory w poszczególnych placówkach funkcje księgowych pełnione był na zasadzie jednoosobowych stanowisk. W przypadku wakacyjnych urlopów lub zwolnień chorobowych, pojawiały się przestoje związane z brakiem zastępstwa.

image_pdfimage_print