Gmina uruchamia teren pod wielorodzinny budynek

Przybędą nam kolejne bloki
Gmina wystawia na sprzedaż kolejne tereny pod budownictwo wielorodzinne. Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Koluszkach radni wyrazili zgodę na zbycie działki za cmentarzem w Koluszkach. Teren o powierzchni 1 ha położony jest przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i ul. Andersa. Działką interesują się już deweloperzy. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku nowo wybudowanego bloku przy ul. Sikorskiego w Koluszkach, w przetargu zamieszczony ma zostać wymóg mówiący o tym, że nabywca kupując działkę zobowiązuje się w określonym czasie (najprawdopodobniej 3 lat od zakupu) wybudować na niej i oddać do użytku budynek wielorodzinny. Cena wywoławcza nabycia nieruchomości została określona na 120 zł netto za metr kwadratowy.
Przypomnijmy, że wybudowany na identycznych zasadach blok przy ul. Sikorskiego został już wybudowany i obecnie przekazywany jest do użytkowania. Docelowo na powyższym Osiedlu Lawendowym powstaną jeszcze dwa identyczne budynki, po 21 mieszkań każde. Powierzchnia mieszkań wynosi od 37 m kw. do 84 m kw. Mieszkania na parterze mają bezpośrednie wyjście do przynależnych ogródków. Dodatkowo w parterze każdego z budynków mieszczą się komórki lokatorskie. Każdy lokal dysponuje przestronnym balkonem i funkcjonalną garderobą. W budynku znajduje się duża winda.
Budownictwo jednorodzinne
Wkrótce na sprzedaż gmina wystawi także działki o powierzchni 1 ha zlokalizowane przy ul. Witosa w Koluszkach (po lewej stronie od zjazdu z ul. Partyzantów). Tym razem będzie to teren z przeznaczeniem pod budownictwo jednorodzinne. Może tam zatem powstać kolejne małe osiedle. Cena wywoławcza nieruchomości to 120 zł netto za metr kw.

image_pdfimage_print