Gmina szuka wykonawcy do rozbudowy „Dwójki” i liceum

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce rozpocznie się rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego w Koluszkach. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na wybór firmy, która podejmie się tego zadania. Obecnie, przy szalejących cenach rynkowych „budowlanki”, największą niepewność wzbudza koszt wykonania inwestycji. O cenie przekonamy się już w listopadzie.  

Otuchy nieco dodaje fakt, że zwiększeniu uległ poziom dofinansowania inwestycji środkami zewnętrznymi. 

Przypomnijmy, że rozbudowa będzie polegać na dobudowaniu nowego skrzydła, które ulokowane ma zostać od strony parku. W nowym budynku w sumie powstanie 12 klas, które rozładują obecnie przepełnienie szkoły. Budynek zostanie także wyposażony w windę i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Najbardziej efektownym elementem inwestycji ma być planetarium, umieszczone na dachu budynku. Będą mogli z niego korzystać wszyscy uczniowie szkół i przedszkoli. 

Ostatnim z elementów, który z pewnością doda kolorytu szkole, będzie ścianka wspinaczkowa. Ścianka zostanie umiejscowiona wewnątrz budynku, w pobliskiej sali gimnastycznej, którą wykorzystuje obecnie liceum.   

 

image_pdfimage_print