Gmina przekazała 35 laptopów do zdalnej nauki

Ogółem do szkół trafił sprzęt komputerowy za ponad 0,5 mln zł

Do podstawówek z terenu naszej gminy trafiło 35 nowych laptopów. Komputery mają pomóc uczniom w realizacji zdalnej nauki. Problemy z brakiem sprzętu w domach należy zgłaszać do dyrekcji danej szkoły. Po zakończeniu szkolnej „kwarantanny”, komputery wrócą na wyposażenie placówek oświatowych.

Obecna sytuacja pobudza również do szukania nieszablonowych rozwiązań i szczególnej aktywności. Przykładem jest tu chociażby Szkoła Podstawowa w Gałkowie Dużym, która dowiadując się o tym, że troje jej uczniów nie posiada dostępu do internetu, poprosiła firmę FORWEB, która świadczy usługi na tym terenie, o pomoc. Efekt jest taki, że na czas zdalnego nauczania uczniowie zostali podłączeni do sieci internetowej w swoich domach.

Komputerów do nauki w domu będzie nadal przybywać. Nasza gmina otrzymała właśnie wiadomość o pozyskaniu kolejnych środków na doposażenie, w wysokości 95 tys. zł. Oznacza to, że ilość laptopów do zdalnej nauki ulegnie podwojeniu.

Sprzęt komputerowy za setki tysięcy złotych   

Oprócz laptopów na wyposażenie wszystkich szkół trafił także sprzęt komputerowy o wartości 0,5 mln zł, w tym nowoczesne drukarki 3D oraz laserowe, 140 komputerów przenośnych, serwery, tablice interaktywne, głośniki naścienne, projektory, a nawet szafy do przechowywania sprzętu. Jednym słowem wszystko to, co jest niezbędne do nowoczesnej nauki w pracowniach komputerowych. W zamówieniu znalazło się również tak nietypowe urządzenie, jak tzw. „magiczny dywan”, czyli podłoga interaktywna z pakietem rewalidacyjnym wspomagającym osoby niepełnosprawne.

Powyższe urządzenia zostały zakupione przez Urząd Miejski w Koluszkach dzięki środkom pozyskanym z UE.


This image requires an alt attribute.
image_pdfimage_print