Gmina projektuje nową drogę

Do budżetu Gminy Koluszki została wprowadzona bardzo ważna inwestycja, związana z przedłużeniem ul. Naftowej do Erazmowa. Choć nie jest to inwestycja do wykonania na dziś, ponieważ samo projektowanie zapewne przeciągnie się na najbliższe lata, to jednak w szerszej perspektywie projektowana droga otwiera przed gminą nowe możliwości komunikacyjne. Pamiętajmy, że już wkrótce będziemy musieli zmierzyć się z potężnym zadaniem logistycznym, jakim będzie budowa nowego wiaduktu w Koluszkach. Uruchomienie nowej drogi do Erazmowa i dalej do Felicjanowa, zapewniłoby kierowcom szybki i wygodny wjazd na drugą stronę miasta od strony Brzezin. Dzięki temu rozwiązaniu upłynniony zostałby także ruch, ponieważ wykorzystywalibyśmy aż dwa przejazdy kolejowe, zlokalizowane na wysokości sołectwa Felicjanów.

Powyższa inwestycja to jednak dość skomplikowane przedsięwzięcie budowlane. Droga przebiegałaby przez dwa samorządy (Gminę Koluszki i Gminę Brzeziny), i co nie mniej ważne, jej budowa wiązałaby się z koniecznością wycięcia odpowiedniego korytarza przez las. A to wszystko przekłada się w oczywisty sposób na dodatkowe uzgodnienia i konieczność odpowiedniej współpracy pomiędzy różnymi instytucjami.

Dodajmy, że w ramach inwestycji poszerzeniu i przebudowie uległaby także ul. Naftowa. Przy drodze tej pojawiłyby się zatoki parkingowe i oświetlenie.

image_pdfimage_print