Gmina pozyskała nowych inwestorów


Sprzedaż dwóch działek na nowej strefie zasili budżet kwotą 600 tys. zł

Koniec roku Gmina Koluszki kończy z mocnym przytupem ekonomicznym. Na przestrzeni minionych dwóch tygodni gmina pozyskała dwóch nowych inwestorów na terenie nowej strefy ekonomicznej przy ul. Zielonej w Koluszkach. Łącznie za sprzedaż dwóch działek do budżetu gminy wpłynęło 600 tys. zł.

Pierwszym z pozyskanych inwestorów jest firma Greenpol Jarosław Węderski, która zarejestrowana jest na terenie naszego miasta. Firma zajmuje się hurtową sprzedażą kwiatów, nasion i cebulek.

Drugi z podmiotów, który zdecydował się zainwestować w Koluszkach, to firma Olikol Rail Energy działająca na rynku energetycznym i kolejowym. Specjalizuje się ona w zakresie projektowania urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Działalność projektowa obejmuje również elektroenergetykę nisko i średnio, a także wysokonapięciową. W strukturach firmy znajdują również brygady wykonawcze, kierownicy budów i robót. Firma posiada własne zaplecze sprzętowe. Dzięki dynamicznemu rozwojowi stale poszukuje nowych członków do zespołu. Jako ciekawostkę dodajmy, że od 2018 roku Olikol Rail Energy jest członkiem Widzewskiego Klubu Biznesu i wspiera RTS Widzew Łódź. Informacja ta z pewnością ucieszy koluszkowskich piłkarzy i kibiców, którzy mocno identyfikują się z Widzewem.