Gmina placami zabaw stoi

28 maja nastąpiło uroczyste podpisanie umów, w ramach których Gmina Koluszki otrzymała ponad 1 mln zł dotacji na budowę placów zabaw. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W Koluszkach tego rodzaju obiekty powstaną na os. Łódzkim przy ul. Zubrzyckiego, oraz na os. Warszawskim przy ul. Odlewniczej. Na terenach wiejskich będą to następujące lokalizacje: Borowa przy OSP, Erazmów przy skrzyżowaniu na Lisowice, Gałków Duży przy szkole, Gałków Mały przy skrzyżowaniu Brzezińska/Łódzka. Powstanie także boisko wielofunkcyjne przy świetlicy wiejskiej w Felicjanowie.

Gmina czeka jeszcze na decyzję Ministerstwa Sportu co do dofinansowania rozbudowy placu zabaw w Parku Miejskim w Koluszkach. Za to już wiemy, że Urząd Marszałkowski przyznał nam 85 tys. zł dofinansowania na budowę placu zabaw przy OSiR. Wykonawca już przejął plac budowy.

Jeżeli do powyższej listy doliczymy jeszcze plac zabaw, który powstanie przy żłobku, okazuje się, że tylko w tym roku na terenie naszej gminy powstanie 9 nowych obiektów do zabaw dla dzieci.

Place zabaw powstają, ponieważ takie są oczekiwania społeczne. Z drugiej strony warto jednak pamiętać, że każdy dodatkowy plac zabaw, to kolejne obciążenie dla naszej gminy. Roczny koszt utrzymania tego rodzaju obiektów już obecnie pochłania 130 tys. zł. Zabawki muszą być bowiem odnawiane, reperowane i wymieniane.

Wśród podpisanych umów znalazła się także inwestycja, związana z remontem sali w OSP Koluszki.

Relacja z powyższej uroczystości zostanie wyemitowana w TVP Łódź w dniu 3 czerwca o godz. 10.00.

image_pdfimage_print