Gmina ma plan na dodatkowe objazdy podczas budowy wiaduktu

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie przedstawicieli naszej gminy z dyrekcją PKP PLK w sprawie lokalizacji tymczasowego przejazdu kolejowego w trakcie budowy nowego wiaduktu w Koluszkach. Ostateczne stanowisko władz spółki kolejowej co do zasadności i możliwości uruchomienia dodatkowego przejazdu przy wiadukcie, poznamy już niebawem.

Wykorzystamy dwa przejazdy w Felicjanowie

Bez względu na treść otrzymanej odpowiedzi od PKP, wiemy już, że gmina swoimi siłami uruchomi dodatkowe objazdy. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koluszkach do budżetu zostało wprowadzonych kilka zadań drogowych. Plany przewidują budowę drogi łączącej Erazmów ze strefą ekonomiczną, co pozwoli na wykorzystanie drugiego przejazdu kolejowego w Felicjanowie.

Przedłużona ma również zostać droga od Zygmuntowa do Felicjanowa. Droga ta zwana „obwodnicą Felicjanowa” pozwala dotrzeć wprost z Zygmuntowa do drugiego przejazdu kolejowego na skraju Felicjanowa. Obecnie jest to droga szlakowa. Utwardzenie asfaltem pozwoliłoby na czas budowy wiaduktu odciążyć ruch przez Felicjanów.

Trwają także rozmowy z Lasami Państwowymi w temacie przedłużenia ul. Naftowej do Erazmowa.

Przypomnijmy, że jedyny jak do tej pory objazd, wytypowany i zatwierdzony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi, ma prowadzić ul. Krańcową w Koluszkach i pierwszym przejazdem w Felicjanowie. W celu usprawnienia ruchu, na ul. Krańcowej Zarząd Dróg Wojewódzkich wykona nową nakładkę asfaltową.

Termin budowy

Wciąż nie znamy terminu rozpoczęcia przebudowy wiaduktu. 12 marca Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ma dopiero uruchomić procedurę otwarcia ofert, które złożyły firmy zainteresowane wybudowaniem wiaduktu. Przed nami zatem, zapewne jeszcze kilka miesięcy przygotowań.

image_pdfimage_print