Gmina liczy na to, że w drugim przetargu uzyskamy lepszą cenę. Zmiana opłat za śmieci przełożona na czerwiec.

A jednak w maju nie zostanie wprowadzona nowa stawka za odbiór odpadów komunalnych dla mieszkańców naszej gminy. Przeprowadzony w tym tygodniu przetarg na wybór firmy wykonującej powyższą usługę, nie przyniósł rozstrzygnięcia. W przetargu wzięły udział dwa podmioty: dotychczasowy odbiorca firma HAK oraz firma ENERIS. Ponieważ gmina nie jest zadowolona z zaproponowanej ceny, zadecydowała o przepro- wadzeniu drugiego przetargu, czyli swego rodzaju „dogrywki”.

– Stawki, które uzyskaliśmy w tym postępowaniu przetargowym są bardzo wysokie. Po wszystkich przeliczeniach, one zbliżają się do 30 zł od osoby [obec- nie stawka wynosi 17,50 zł – red.]. Więc nie mogę zaakceptować takich stawek. Ponieważ do przetargu zgłosiły się dwie firmy, a zatem zachodzi pewna forma konkurencyjności, liczymy na to, że ceny które uzyskamy w drugim przetargu, przełożą się na niższe stawki dla mieszkańców – wyjaśnił burmistrz Koluszek Waldemar Chałat.

Decyzja o organizacji kolejnego postepowania przetargowego, ma przynieść mieszkańcom jeszcze jedną korzyść. Obecne stawki za śmieci będą obowiązywać jeszcze przez maj. Biorąc pod uwagę, że czeka nas podwyżka na poziomie ok. 10 zł od osoby, oznacza to, że dzięki dodatkowemu miesiącowi, łącznie w kieszeni naszych mieszkańców pozostanie ok. 200 rys. zł. W ramach przejrzystości finansowej, przedstawiciele gminy zapowiadają, że w najbliższym czasie mieszkańcom zostanie zaprezentowana szczegółowa analiza nowej stawki za odbiór odpadów, czyli informacja o poszczególnych kosztach, które składają się na końcową opłatę dla mieszkańca.

W najbliższym czasie opublikujemy nowy harmonogram odbioru odpadów oraz zmiany w regulaminie składowania odpadów wielkogabarytowych (PSZOK).

image_pdfimage_print