Gmina Koluszki gospodarzem uroczystości na szczeblu wojewódzkim

Wizyta wojewody w Koluszkach

We wtorek 20 lipca Koluszki gościły najwyższe władze województwa wraz z przedstawicielami kilkudziesięciu samorządów naszego regionu. Okazją do spotkania na wysokim szczeblu, była uroczystość podpisania umów na dofinansowanie zadań w ramach programu rozwoju opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2021. Obok burmistrzów, prezydentów i wójtów reprezentujących poszczególne samorządy, w imieniu państwa umowę parafował Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński. W uroczystości udział wziął także sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda.

Gmina Koluszki podpisała umowę na dofinansowanie w wysokości 61 tys. zł. Pieniądze posłużą m.in. na wsparcie utrzymania miejsc dla dzieci w nowo powstałym żłobku przy ul. Mickiewicza w Koluszkach.

– Dzisiaj każdy ten podpis, który został złożony, każda złotówka, będzie się przekładać na uśmiech dzieci i rodziców. Bo przecież przez ostanie 5-6 lat państwo aplikowali do programu „MALUCH+”, budowali nowe żłobki, szukaliście środków na finansowanie miejsc w żłobkach które już istnieją – skomentował uroczystość Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński.

Z kolei minister Waldemar Buda zwrócił uwagę między innymi na wartość, jaką w dzisiejszych czasach jest umiejętność pozyskiwania dodatkowych źródeł finansowania: – Być może oczekiwania państwa pod względem finansowym były większe, ale na dofinansowanie miejsc w takich obiektach jak żłobek, przedszkole, zawsze warto stawiać. Ja ze swej strony chciałbym państwu pogratulować tego, że jesteście państwo zaangażowani, że szukacie tych miejsc, w których można znaleźć zewnętrzne finansowanie różnych potrzeb w samorządzie. Bo dzisiaj miarą dobrego gospodarza jest to, by poszukiwać środków zewnętrznych, środków pozabudżetowych i w ten sposób finansować oczekiwania mieszkańców.

Nieprzypadkowo gospodarzem wojewódzkiej uroczystości była Gmina Koluszki. Dzięki uruchomieniu aż dwóch żłobków, nasz samorząd jest bowiem liderem w organizowaniu wsparcia dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

– Pan minister wspomniał o wielkich oczekiwaniach społecznych. I rzeczywiście takie są. Spoczywają one także na nas, samorządowcach. To wsparcie jest o tyle ważne, że trafia do najmniejszych, jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. W Koluszkach mamy takie hasło: „Koluszki zawsze w centrum”. Cieszę się, że dzisiaj staliśmy się właśnie takim centrum województwa łódzkiego – podziękował w imieniu wszystkich samorządowców biorących udział w uroczystości, burmistrz Koluszek Waldemar Chałat.

Wizyta wojewody w Koluszkach była również okazją do spotkania i omówienia najważniejszych spraw naszej gminy. Potwierdzona została deklaracja dalszej współpracy.

image_pdfimage_print